پیروزی سخت والیبال ، ایران 3 - پرتغال 1

به گزارش مجله ستاره، در حالی که انتظار می رفت تیم ملی والیبال ایران کار آسانی مقابل پرتغال در پیش داشته باشد، به یک پیروزی پر دردسر دست یافت.

پیروزی سخت والیبال ، ایران 3 - پرتغال 1
  • آشنایی با لیگ ملت های والیبال

مسابقه ایران و پرتغال از ساعت 18:30 امروز (آدینه) در سالن حسین رضازاده اردبیل شروع شد و با نتیجه سه بر یک به سود ایران به انتها رسید. ست اول این بازی با نتیجه 25 بر 23 به سود پرتغال رقم خورد ولی ایران در سه ست بعدی با امتیازات 27 بر 25، 25 بر 17 و 25 بر 18 به پیروزی رسید تا سه امتیاز دیگر به حساب خود واریز کند.

ایگور کولاکوویچ در این مسابقه تیم خود را با دو تغییر نسبت به بازی های قبلی به میدان فرستاد. سعید معروف، پوریا یلی، علی شفیعی، علی اصغر مجرد، میلاد عبادی پور، پوریا فیاضی و محمدرضا حضرت پور بازیکنان اصلی ایران در این مسابقه بودند. سیدمحمد موسوی و امیر غفور به دلیل مصدومیت در این بازی حضور نداشتند و جای خود را به مجرد و یلی دادند.

با این نتیجه ایران با 9 برد از 10 بازی و کسب 27 امتیاز، همچنان در رده نخست جدول رده بندی واقع شده است.

ست نخست (ایران 23 - پرتغال 25)

بازیکنان پرتغال در ابتدای با دو سرویس اشتباه، دو امتیاز به ایران تقدیم می کردند. به نظر می رسید پرتغالی ها تحت تأثیر جو سالن و قدرت ایران قرار دارند و نتوانند بازی خوبی ارائه نمایند اما بر خلاف پیش بینی ها، این تیم ایران بود که عملکرد بسیار بدی به خصوص در حمله داشت. تعداد اشتباهات بازیکنان ایران در زدن اسپک بسیار زیادتر از مسابقات قبلی بود. سرویس، دفاع و توپ گیری ایران هم کیفیت پایینی داشت. کولاکوویچ دو بار با درخواست وقت استراحت، فاصله دو امتیازی با حریف را جبران کرد ولی این روند پایدار نمی ماند و بازهم پرتغال پیش افتاد.

ست دوم (ایران 27 - پرتغال 25)

این ست هم با عملکرد ضعیف و پر اشتباه بازیکنان ایران شروع شد تا اینکه در امتیاز 10 بر 6 به سود پرتغال، امیر غفور به جای یلی وارد میدان شد. با ورود غفور روند بازی تغییر کرد و خیلی زود فاصله امتیازات جبران شد. حتی عملکرد ایران در دفاع روی تور و سرویس نیز بهتر شد. وقت استراحت فنی دوم در امتیاز 16 بر 15 به سود ایران اعلام شد. در اواخر ست و درحالی که به نظر می رسید این بار ایران در آستانه برد واقع شده است، دوباره چند اشتباه فردی باعث شد پرتغال با نتیجه 25 بر 24 پیش بیفتد. کولاکوویچ دومین وقت استراحت خود در این ست را درخواست کرد. اما برگ برنده ایران دو دفاع روی تور درخشان از مجرد بود که دو امتیاز انتهای ست را برای ایران به دست آورد.

ست سوم (ایران 25 - پرتغال 17)

در شروع این ست هم اتفاقات دو ست قبل تکرار شد و چند اشتباه عجیب از بازیکنان ایران موجب شد که پرتغال با نتیجه پنج بر صفر پیش بیفتد. کولاکوویچ سعی کرد دوباره با درخواست وقت استراحت شرایط را به سود تیم خود کند. در همان اوایل ست بود که اعتراضات بازیکنان پرتغال، باعث شد داور ابتدا با کارت زرد و سپس با کارت قرمز کاپیتان این تیم را جریمه کند و یک امتیاز به ایران بدهد. در کل بازی اشتباهات بازیکنان ایران بسیار زیاد بود ولی قدرت بالا در دفاع روی تور به داد شاگردان کولاکوویچ رسید. مجرد در این ست هم عملکرد درخشانی در سرویس، دفاع، حمله و حتی توپ گیری داشت. غفور دیگر چهره درخشان ایران در این ست بود. یکی از زیباترین صجنه های ست سوم نیز وقتی بود که غفور پاس داد و معروف اسپک زد تا تمام معادلات تیم حریف به هم بریزد. در حالی که ایران در ابتدای ست پنج امتیاز عقب افتاده بود، با هشت امتیاز رجحان به پیروزی رسید.

ست چهارم (ایران 25 - پرتغال 18)

بر خلاف سه ست قبلی، بازیکنان ایران ست چهارم را با آرامش بیشتری شروع کردند و خیلی زود پیش افتادند. شاگردان کولاکوویچ در این ست از هر نظر برتر از حریف بودند و اجازه هنرنمایی به پرتغال ندادند. باز هم دفاع روی تور ایران عامل اصلی رجحان ایران بود. اشتباهات بازیکنان پرتغال هم نسبت به سه ست قبل به مراتب بیشتر شد و همین کار ایران را ساده کرد.

  • برنامه و نتایج مسابقات تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت های والیبال 2019

هفته نخست، میزبان چین

آدینه 10 خرداد: ایران 3 - ایتالیا 1

شنبه 11 خرداد: ایران 3 - چین 0

یکشنبه 12 خرداد: ایران 3 - آلمان 0

هفته دوم، میزبان ژاپن

آدینه 17 خرداد: ایران 2 - برزیل 3

شنبه 18 خرداد: ایران 3 - آرژانتین 1

یکشنبه 19 خرداد: ایران 3 - ژاپن 0

هفته سوم، میزبان ارومیه ایران

آدینه 24 خرداد: ایران 3 - کانادا 0

شنبه 25 خرداد: ایران 3 - لهستان 2

یکشنبه 26 خرداد: ایران 3 - روسیه0

هفته چهارم، میزبان اردبیل ایران

آدینه 31 خرداد: ایران 3 - پرتغال 0

شنبه اول تیر: ایران - استرالیا، ساعت 18:30

یکشنبه دوم تیر: ایران - فرانسه، ساعت 18:30

هفته پنجم، میزبان بلغارستان

آدینه 7 تیر: ایران - صربستان، ساعت 18:30

شنبه 8 تیر: ایران - بلغارستان، ساعت 22:10

یکشنبه 9 تیر: ایران - آمریکا، ساعت 18:30

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 237

به "پیروزی سخت والیبال ، ایران 3 - پرتغال 1" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروزی سخت والیبال ، ایران 3 - پرتغال 1"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید