نگرانی جدید پزشکان درباره ویروس کرونا

به گزارش مجله ستاره، نتیجه دو تحقیق پزشکی جدید در آمریکا نشان می دهد که بسیاری از مبتلایان به ویروس جدید کرونا هیچکدام از علائم بیماری کووید 19 را نداشته اند.

نگرانی جدید پزشکان درباره ویروس کرونا

به گزارش خبرنگاران به نقل از یورونیوز، در یکی از این تحقیق ها از تقریبا دو هزار نفر در ایالت فلوریدا تست پادتن (آنتی بادی) بیماری کووید 19 گرفته شد. تحقیق دیگر نیز بر روی ساکنان یکی از خانه های سالمندان ایالت واشنگتن انجام شد.

یافته های این دو پژوهش که روز آدینه منتشر شد بر نگرانی دانشمندان مبنی بر اینکه گروهی از مبتلایان بدون آنکه بدانند ناقل نوع جدید ویروس کرونا هستند افزوده است. نتیجه تحقیق دانشگاه پزشکی میامی نشان می دهد که موارد ابتلا به این ویروس در یکی از بخش های ایالات فلوریدا احتمالا بیش از 16 برابر شمار رسمی مبتلایان است.

کارلوس گیمنز، شهردار میامی درباره نتیجه این پژوهش علمی گفت که به نظر می رسد بسیاری از ساکنان بدون اینکه از علائم ابتلا به کووید 19 رنج ببرند ناقل ویروس جدید کرونا بوده اند. به گفته شهردار میامی شناسایی ناقلان ویروس برای سلامت عمومی بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

یکی از نگرانی های فعلی پزشکان احتمال انتقال نوع جدید ویروس کرونا به افراد مسن و گروه های آسیب پذیر از سوی ناقلان بدون علائم است.

نتیجه یک تحقیق دیگر در ایالت واشنگتن در شمال غربی ایالات متحده نیز نشان می دهد که نیمی از ساکنان یکی از خانه های سالمندان این ایالت بدون آنکه علائم ابتلا به کووید 19 داشته باشند به ویروس جدید کرونا مبتلا بوده اند. یافته های پژوهشگران در این باره در نشریه پزشکی نیو اینگلند (New England Journal of Medicine) منتشر شده است.

محققان بر این باورند که انتقال ویروس از طرف ناقلانی که علائم ابتلا به کووید 19 نداشته اند احتمالا به شیوع سریع و گسترده کرونا در یکی از خانه های سالمندان ایالت واشنگتن منجر شده است. بیش از نیمی از ساکنان این خانه سالمندان بدون اینکه علائم ابتلا به بیماری همه گیر کووید 19 را داشته باشند به ویروس جدید کرونا مبتلا شده بودند.

پژوهشگران براساس یافته های این تحقیق توصیه نموده اند که افراد هنگام حضور در مکان های شلوغ از ماسک استفاده نمایند. آنها همچنین از لزوم تست گیری گسترده از ساکنان خانه های سالمندان، زندان ها و مراکز نگهداری افراد بی خانمان سخن گفته اند.

پیش از این نیز پژوهش هایی در خصوص احتمال انتقال ویروس جدید کرونا از سوی افراد سالم صورت گرفته بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 950

به "نگرانی جدید پزشکان درباره ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی جدید پزشکان درباره ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید