نقطه آرامش؛ وقتی پلنگ مادر بچه هایش را پیدا کرد

به گزارش مجله ستاره، این لحظه شیرینی است که دو توله پلنگ پس از گم شدن در مزرعه نیشکر به وسیله مادرشان پیدا شدند.

نقطه آرامش؛ وقتی پلنگ مادر بچه هایش را پیدا کرد

به گزارش خبرنگاران، این توله های کوچک، یکی نر و دیگری ماده، شش هفته داشتند که به وسیله کشاورزان نیشکر در روستای Nirgude در ماهاراشترا هند پیدا شدند.

آن ها به مرکز نجات پلنگ مانیکدو منتقل شدند، جایی که دکتر نیکیل بنگر دامپزشک موسسه آن ها را معاینه کرد و مطمئن شد که سالم هستند و برای بازگشت به مادرشان مناسب هستند.

نیرو های حیات وحش به امید پیدا کردن پلنگ مادر به محلی که توله ها در آن پیدا شدند، رفتند. آن ها را با احتیاط در جعبه ای قرار دادند تا مادرشان آن ها را پیدا کند و یک دوربین کنترل از راه دور نیز برای ثبت لحظه نصب کردند. این یک ماموریت موفقیت آمیز بود، زیرا سر و کله مادر توله ها پیدا شد و به نظر می رسد که او در پی آن ها بود.

مادرشان بعد از اینکه آن ها را پیدا کرد با پنجه هایش جعبه ای که در آن بودند را واژگون کرد و به بچه هایش رسید. سپس به آرامی هر دو توله را از جعبه بیرون آورد و آن ها را به مکان دیگری منتقل نمود.

دکتر نیکیل گفت: مادر باید در جستجوی توله هایش بوده باشد، زیرا در عرض چند دقیقه توانست آن ها را بو کند. با رسیدن به جعبه، او صبورانه منتظر ماند تا مطمئن گردد که هیچ خطری مانع از آن نمی گردد، و سپس با زیرکی از پنجه هایش برای واژگونی آن استفاده کرد.

تماشا توله های پلنگ جوان در مزارع نیشکر در ماهاراشترا برای کشاورزان غیرمعمول نیست. ساقه های بلند و متراکم نیشکر پوشش مناسبی را برای پلنگ ها فراهم می نماید. اما توله های آن ها اغلب به وسیله افرادی که در مزارع کار می نمایند دیده و پیدا می شوند.

منبع: فرارو
انتشار: 5 خرداد 1401 بروزرسانی: 5 خرداد 1401 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 2037

به "نقطه آرامش؛ وقتی پلنگ مادر بچه هایش را پیدا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقطه آرامش؛ وقتی پلنگ مادر بچه هایش را پیدا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید