نشست آنالیز کتاب حسین(ع) در اندیشه مسیحیت برگزار می گردد

به گزارش مجله ستاره، به گزارش خبرنگاران، نشست تخصصی نقد و آنالیز کتاب حسین(ع) در اندیشه مسیحیت نوشته آنتوان بارا، نویسنده مسیحی و عرب زبان با حضور و سخنرانی غلامحسین انصاری، پژوهشگر و مترجم دینی در محل ساختمان شماره 14 این سازمان برگزار می گردد.

نشست آنالیز کتاب حسین(ع) در اندیشه مسیحیت برگزار می گردد

کتاب حاضر ترجمه ای از کتاب الحسین فی الفکر المسیحی نوشته آنتوان بارا، نویسنده مسیحی و عرب زبان است که علاوه بر تحلیل زندگی و قیام خونین امام حسین (ع)، نیز بهره گیری از نظریات اسلام و مسیحیت، وجوه اشتراک دو اندیشه اسلام و مسیحیت را در سیره عملی امام حسین (ع) و عیسی مسیح (ع) بیان داشته و نشان می دهد که چگونه این دو اندیشه در یکی از مهم ترین قضایای عقیدتی با هم تلاقی نموده و در خاتمه به یک نتیجه مشترک می رسند؛ یعنی حق و عقیده و پاسخ مثبت به ندای رسالت و مبارزه در راه آن با ایمان و فداکاری.

آنتوان بارا شرح می دهد که امام حسین (ع) به خاطر راسخ ساختن رسالت پیامبر اکرم (ص) فداکارانه قیام کرد تا سرنوشت امتی را اصلاح کند که از طریق عده ای گمراه منحرف شده بود و این دقیقا همان وضعیتی بود که مسیح (ع) قبلا به خاطر دفاع از سخن حق در جامعه ای که نادانی در آن رسوخ نموده و ستم گسترده شده بود قیام کرد.

ضمناً، در صفحات خاتمهی کتاب گزیده ای از آراء و اندیشه های امام حسین (ع) و قیام خونین آن حضرت گردآمده است.

شرح اینکه نویسنده کتاب، مسیحی عاشقی است که سال های بسیار از دوران جوانی خود را صرف تحقیق و آنالیز پیرامون زندگی و قیام امام حسین(ع) نموده است تا حقایق مربوط به این شخصیت بزرگ تاریخ را از زاویه نگاه خود و از زبان انجیل و پیامبر الهی، عیسی(ع) بیان کند.

او پس از سالیان بسیار پژوهش و مطالعه در منابع مختلف تاریخ اسلام، دست به نگارش کتابی زده است که در نوع خود و از زبان یک مسیحی بی نظیر است. این پژوهش تطبیقی، رویکردی تحقیقی، ادبی و عاطفی دارد و نکات جالب و بدیعی در آن به چشم می خورد که برای هر مسلمان منصفی شگفت انگیز و خواندنی است.

بنابر اعلام این خبر، این نشست تخصصی روز سه شنبه (3 مردادماه) ساعت 10 تا 12 از سوی مرکز گفت وگوی ادیان و فرهنگ های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار خواهد شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 3 مرداد 1402 بروزرسانی: 3 مرداد 1402 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 2264

به "نشست آنالیز کتاب حسین(ع) در اندیشه مسیحیت برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست آنالیز کتاب حسین(ع) در اندیشه مسیحیت برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید