نامه توکلی به رئیسی درباره زمین خواری هفت سنگان

به گزارش مجله ستاره، احمد توکلی در نامه ای از رئیس قوه قضائیه بابت پی گیری و صدور حکم بدوی پرونده هفت سنگان قزوین تشکر کرد و از وی خواست هرچه سریع تر حکم دست اندرکاران فاسد این پرونده نیز اعلام شود.

نامه توکلی به رئیسی درباره زمین خواری هفت سنگان

احمد توکلی رییس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت طی نامه ای از رییس قوه قضاییه بابت پیگیری و صدور حکم بدوی پرونده هفت سنگان قزوین تشکر کرد و از وی خواست تا هرچه سریعتر حکم دست اندرکاران فاسد این پرونده نیز اعلام گردد.

توکلی در این نامه نوشته است: در این پرونده فساد ننگ آور، مسئولان استان، از جمله رئیس کل دادگستری و دادستان وقت استان قزوین، با همدستی یکدیگر و با بده بستان فاسد، به تصرف ناحق زمین و ساخت و ساز با جواز غیرقانونی دست زده بودند.

به عقیده او رسیدگی به این پرونده سبب تطهیر نظام، خاصه قوه قضاییه از لوث مفسدین حکومتی می گردد.

توکلی افزود: رسیدگی قضایی به پرونده فساد مقامات قضایی و همدستان آنان در دستگاه های دیگر، حکم به مجازات مفسدان و ابطال پروانه ساخت و قلع و قمع فساد ساخته های شان، به خوبی بیانگر پویشی نو و قانون مدار در مبارزه با فساد است.

او در ادامه نامه خود به رئیسی نوشت: خوشحالیم که حکم بدوی پرونده انشاء شد و امیدواریم که هر چه سریعتر حکم دست اندرکاران فاسد این پرونده در دستان قدرتمند مجریان قانون قرار گیرد. حکم قضات فاسد نیز پس از تعلیق حق قضاوت آنان در دادگاه محترم انتظامی قضات، صادر خواهد شد. طبیعی است که تسریع امر در دادگاه انتظامی قضات که همیشه ملجاء تظلم خواهی از قضات قانون شکن بوده است، بر اعتبار این محکمه در چشم مردم بیفزاید.

او ابراز امیدواری کرده است که پرونده زمین خواری در نیاوران قزوین نیز رسیدگی گردد. این حرکت و تحول جدید میتواند ریشه فساد فسادگران و ستم ویژه خواران را از جای جای مملکت زدوده و عدالت و شفافیت کامل برهمه ساختار و قامت حاکمیت بپوشاند.

ماجرای پرونده هفت سنگان

پرونده فساد و زمین خواری هفت سنگان یکی از پرونده هایی مهمی بود که دستگاه قضایی درگیر آن شده بود. هفته پیش رأی بدوی پرونده هفت سنگان صادر شد.به موجب این رأی، کلیه مجوزات و پروانه های غیرمجاز صادره (شامل حدود 100 فقره پروانه ساختمانی) ابطال و حکم به قلع و قمع بنا و مستحدثات نیز در اراضی هفت سنگان صادر شده و حسب مورد برای تعدادی از متهمان مجازات های متناسب نیز معین شده است و پرونده برای رسیدگی به اتهام برخی از متهمان مفتوح است و با رعایت موازین قانونی به زودی رسیدگی خواهد شد.

پرونده موسوم به هفت سنگان یک موضوع قدیمی است، این اراضی که در مجاورت کارخانه فرنخ و مه نخ قزوین و در مکانی خوش آب و هوا و نزدیک سه کیلومتری قزوین واقع شده است، در اوایل انقلاب اسلامی جهت احداث شهرک مسکونی کارگران در نظر گرفته می گردد که اجرایی نمی گردد. نهایتا در سال 1385 کل زمین به مساحت 25 هکتار و در حالیکه محصور و در چهار دیواری بود، در تملک ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) قرار گرفته و در سال 1393 به شرکت تعاونی مسکن دادگستری استان قزوین واگذار می گردد.

متعاقب آن با واگذاری اراضی به اشخاص از ناحیه شرکت تعاونی که بخشی از آنها از قضات و کارمندان دادگستری قزوین و بخش از مجموعه های دیگر مثل دانشگاه آزاد، شهرداری، استانداری و ... بوده اند و به محض آغاز عملیات احداث بنا از طرف شرکت تعاونی، از ناحیه جهاد کشاورزی قزوین علیه شرکت تحت عنوان تغییر کاربری اعلام جرم می گردد که به علت اینکه بخشی از مالکان از کارمندان دادگستری می باشند رسیدگی به این پرونده در استان قزوین با حاشیه هایی همراه بود.

با این حال از همان نخستین روزهای آغاز به کار ابراهیم رئیسی ریاست قوه قضاییه رسیدگی به پرونده مذکور مورد توجه ریاست قوه قرار گرفته و با معین قاضی ویژه از قضات باتجربه استان تهران گام جدی و مهمی در راستای مبارزه با فساد و تخلفات احتمالی درون قوه قضاییه برداشته شد.

منبع: فرارو
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1325

به "نامه توکلی به رئیسی درباره زمین خواری هفت سنگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه توکلی به رئیسی درباره زمین خواری هفت سنگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید