سامانه بارشی در راه این 21 استان

به گزارش مجله ستاره، سازمان هواشناسی با صدور هشدار فعالیت سامانه بارشی در 21 استان از جمله تهران به مردم توصیه کرد از سفرهای بین شهری و اتراق در بستر رودخانه ها خودداری نمایند.

سامانه بارشی در راه این 21 استان

خبرنگاران: پیش بینی کلی نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی نشان می دهد امروز، شنبه، جو آرام در بیشتر منطقه ها کشور حاکم است و از اواخر وقت موج بارشی از سمت شمال غرب وارد ایران می گردد.

به گزارش تسنیم، سامانه بارشی فردا یکشنبه در بعضی منطقه ها شمال غرب، غرب، گیلان و از اواخر وقت در دامنه های جنوبی البرز، دوشنبه علاوه بر این منطقه ها در بعضی منطقه ها جنوب غرب و مازندران باعث رگبار، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی، در بعضی منطقه ها گردوخاک و در منطقه ها مستعد بارش تگرگ می گردد.

روز سه شنبه از شدت بارش ها در غرب کشور کاسته می گردد ولی در سایر منطقه ها ذکرشده و در شمال شرق و بعضی منطقه ها جنوبی ایران در بعضی ساعات بارش پیش بینی شده است.

چهارشنبه نیز در منطقه ها شمال شرق، شرق، جنوب شرق، مرکز، استان های ساحلی دریای خزر، جنوب غرب، دامنه های جنوبی البرز مرکزی و بعضی منطقه ها غرب کشور بارش پیش بینی شده است، بعلاوه امروز و فردا در بیشتر منطقه ها کشور افزایش دما روی می دهد.

هشدار زرد فعالیت سامانه بارشی

زمان خاتمه: دوشنبه 1403/02/24

نوع مخاطره: رگبار باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت، در بعضی نقاط گردوخاک، با احتمال تگرگ در نقاط مستعد

منطقه اثر:

شنبه 1403/02/22: شمال آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، شمال زنجان، غرب استان های کردستان و کرمانشاه.

یک شنبه 1403/02/23: آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، همدان، لرستان، مرکزی، گیلان، تهران، البرز، شمال و غرب خوزستان، غرب مازندران، قزوین، قم.

دوشنبه 1403/02/24: آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، ایلام، کرمانشاه، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، همدان، مرکزی، قم، تهران، البرز، زنجان، قزوین، قم، گیلان، مازندران، غرب استان های سمنان و اصفهان.

اثر مخاطره: احتمال آب گرفتگی معابر، احتمال جاری شدن روان آب، احتمال کاهش دید، احتمال تگرگ، وزش باد نسبتاً شدید، لغزندگی به ویژه در جاده های کوهستانی و گردنه ها، احتمال خسارت به سازه های موقت و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی.

توصیه: احتیاط در سفرهای بین شهری، عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در فعالیت های کوه نوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه های موقت، لایروبی کانال ها و آب روها

هشدار افزایش گرادیان فشاری

زمان آغاز: شنبه 1403/02/22

زمان خاتمه: شنبه 1403/02/22

نوع مخاطره: وزش باد نسبتاً شدید تا شدید، در بعضی نقاط گردوخاک

منطقه اثر:

شنبه 1403/02/22: سیستان و بلوچستان، شرق استانهای خراسان جنوبی و هرمزگان و نوار شرقی کرمان

اثر مخاطره: در منطقه ها مستعد گردوخاک، کاهش شعاع دید و کاهش کیفیت هوا، احتمال خسارت به تجهیزات شهری و برون شهری از جمله سقوط بنر، تابلوهای تبلیغاتی، داربست ها و سازه های موقت، احتمال سقوط اشیا از ارتفاعات و احتمال شکستن نهال ها و درختان کهنسال.

توصیه: احتیاط در تردد جاده ای، اطمینان از استحکام سازه های موقت، احتیاط در فعالیت های کوهنوردی، احتیاط در فعالیت های عمرانی، احتیاط در عبور و مرور و عدم پارک خودرو در حاشیه ساختمان های نیمه کاره و درختان کهن سال و عدم سم یا محلول پاشی باغات و مزارع و استفاده از قیم برای نهال ها.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 22 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1403 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 2297

به "سامانه بارشی در راه این 21 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه بارشی در راه این 21 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید