مدل پیشنهادی علی مطهری برای مذاکره مستقیم ایران با آمریکا

به گزارش مجله ستاره، علی مطهری، نماینده ادوار مجلس که برای انتخابات 1400 اعلام کاندیداتوری نموده است در یادداشتی که در کانال تلگرامی اش منتشر نموده درباره مذاکره ایران و آمریکا نوشته است؛

مدل پیشنهادی علی مطهری برای مذاکره مستقیم ایران با آمریکا

ما در سیاست خارجی خود گاهی برحق بودن را با رسیدن به حقمان مخلوط می کنیم. روشن است که در موضوع بازگشت به برجام، ما برحقیم و ابتدا آمریکا باید با لغو تحریمها به برجام برگردد و ما نیز پس از راستی آزمایی به برجام بازگردیم.

اما لزوماً بایدها بر هست ها منطبق نیست. آیا در عصر امروز که عصر نفاق است برحق بودن برای رسیدن به حق خود کافی است؟

امروز که آمریکا منافقانه اعلام آمادگی برای مذاکره درباره بازگشت به برجام کرده و ایران را در دنیا مخالف مذاکره و گفت و گو جلوه داده است ما باید او را خلع سلاح کنیم و آمادگی خود را برای مذاکره مستقیم و بدون واسطه اروپایی ها با آمریکا مثلا طی سه جلسه و حداکثر در طول سه هفته اعلام کنیم با همان شرط خودمان یعنی ابتدا لغو همه تحریمها و سپس راستی آزمایی و آنگاه بازگشت دو طرف به برجام.

حرکت گام به گام دو طرف نیز می تواند مطرح گردد. مثلا آمریکا ابتدا تحریم نفتی و بانکی را بردارد و ما پس از راستی آزمایی مثلا غنی سازی بیست درصد را تعلیق کنیم و همین طور گامهای بعدی. اگر این سه جلسه نتیجه نداد و به بن بست رسید ضمن این که نفاق آمریکا را آشکار کرده و ایران را از اتهام ضدیت با گفت و گو بری ساخته ایم، با آمریکا و اروپا و به طور کلی دنیا اتمام حجت کرده و تیغ آمریکا را کند کرده ایم و افکار عمومی دنیا را به نفع ایران تغییر داده ایم. خلاصه، این که ما برحق هستیم کافی نیست برای این که به حقمان برسیم، باید کوشش کنیم و پرده نفاق را از چهره دشمن کنار بزنیم.

منبع: فرارو
انتشار: 3 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1400 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1563

به "مدل پیشنهادی علی مطهری برای مذاکره مستقیم ایران با آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدل پیشنهادی علی مطهری برای مذاکره مستقیم ایران با آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید