محمودزاده: آنالیز شرایط متقاضیان مسکن شروع شد، خبرنگاران و هنرمندان منتظر پیامک باشند

به گزارش مجله ستاره، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: آنالیز اطلاعات افرادی که به وزارت راه و شهرسازی معرفی شده اند شروع شده است و خبرنگاران و اصحاب هنر منتظر دریافت پیامک برای ثبت اطلاعات تکمیلی خود در سامانه مسکن باشند.

محمودزاده: آنالیز شرایط متقاضیان مسکن شروع شد، خبرنگاران و هنرمندان منتظر پیامک باشند

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، محمود محمودزاده درباره اینکه خبرنگاران و اصحاب هنر چه زمانی امکان ثبت نام در سامانه مسکن را دارند اضافه کرد: پیامک مورد نظر به زودی برای اصحاب هنر و رسانه از طرف وزارت راه و شهرسازی ارسال خواهد شد.

وی گفت: همچنان منتظر معرفی سایر اعضا هستیم تا در پروژه های درحال ساخت، تعداد مورد تفاهم را جا دهیم.

محمودزاده درباره چگونگی انتخاب، معرفی و تایید نهایی اسامی، گفت: آنالیز اطلاعات افرادی که به وزارت راه و شهرسازی معرفی شده اند شروع شده است؛ به آن هایی که واجد شرایط هستند به وسیله شماره همراه ثبت شده که به وسیله طرف تفاهم (وزارت ارشاد) برای ما ارسال شده است پیامک می دهیم که ظرف مدت مشخص شده مجاز به مراجعه به سامانه هستید تا با استفاده از کد ملی و شماره همراه ثبت شده نسبت به درج اطلاعات خود در سامانه اقدام کنید.

معاون وزیر راه و شهرسازی شرح داد: اولین پیامکی که دریافت می کنید به معنای این است که از سوی طرف تفاهمنامه به وزارت راه معرفی شده اید تا اطلاعات خود را وارد سامانه کنید. یعنی در اولویت دستگاه هستید، چون اولویت بندی را بر عهده دستگاه های طرف تفاهم می گذاریم، اما به معنای واجد شرایط نهایی برای مشارکت در طرح دولتی نیست.

وی ادامه داد: بعد از ثبت اطلاعات، استعلام های مکمل مثل سابقه مالکیت برای خود شخص و اعضای خانواده و سابقه سکونت پنج ساله و... و. انجام خواهد شد و به واجدین شرایط نهایی اعلام خواهد شد تا با تکمیل پرونده خود نزد بانک ها به پروژ ها معرفی شوند

لازم به ذکر است طبق تفاهمنامه ای که بین وزارت راه و شهرسازی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منعقد شد، ساخت 10 هزار واحدمسکونی برای اصحاب رسانه و هنر در دستور کار است. تا به امروز حدود 9 هزار نفر از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به وزارت راه معرفی شده و حدود هزار نفر دیگر به جای مانده است. این افراد به پروژه های درحال احداث در سراسر کشور متصل می شوند و واحد های در حال ساخت به اسم مسکن ملی، شامل این افراد خواهد شد.

برای برطرف معضل مسکن در کشور طرح هایی از جمله طرح مسکن ملی و طرح ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی ارایه شده است.

طرح اقدام ملی مسکن برای ساخت 400 هزار واحد تعریف شد. جزییات طرح ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی هم قرار است به زودی اعلام گردد.

در 9 مرداد ماه سال جاری با امضای تفاهمنامه وزارت راه و شهرسازی با وزارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مقدمات اجرای طرح ساخت 10 هزار واحد مسکونی برای خبرنگاران و هنرمندان واجد شرایط، فراهم شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1832

به "محمودزاده: آنالیز شرایط متقاضیان مسکن شروع شد، خبرنگاران و هنرمندان منتظر پیامک باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمودزاده: آنالیز شرایط متقاضیان مسکن شروع شد، خبرنگاران و هنرمندان منتظر پیامک باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید