قهرمان کشتی ایران: پدرم ضایعات می فروشد ، اطرافیانم می گویند زندگی من و جاوید شبیه هم است

به گزارش مجله ستاره، علی احمدی فر قهرمان کشتی نوجوانان دنیا درباره تاثیر یک سریال بر فرایند موفقیت خود گفت.

قهرمان کشتی ایران: پدرم ضایعات می فروشد ، اطرافیانم می گویند زندگی من و جاوید شبیه هم است

به گزارش خبرنگاران، علی احمدی وفا عضو تیم ملی کشتی نوجوانان کشور که به تازگی در مسابقات دنیای مدال طلا را کسب نموده است. شغل او و پدر خرید و فروش ضایعات است. با احمدی وفا درباره اهمیت سریال ها با موضوع ورزشی به گفت و گو نشستیم که از نظر شما نیز می گذرد.

شما از یک شرایط سخت امکاناتی و اقتصادی به سکوی اول مسابقات دنیا رسیدید از این تجربه خود بگویید.

بله شرایطی که من در آن زندگی کردم بسیار سخت بود و قبل از اینکه کشتی برایم جدی گردد در شهر ایذه کار ضایعات آهن میکردم. اما بالاخره باکوشش زیاد در سال گذشته، عضو تیم ملی نوجوانان شدم و به مسابقات دنیای رفتم اما متاسفانه نتوانستم مدال بیاورم. ولی آن مسابقه برایم تجربه شد و سال جاری در مسابقات دنیای توانستم نفر اول و قهرمان دنیا در وزن 48 کیلو گرم بشوم. من برای مسابقات دنیای خیلی تمرین و کوشش نموده بودم و چون سال قبل پیروز به کسب مدال نشدم، سال جاری با هدف و انگیزه مدال طلا به مسابقات رفتم و خدا را شکر به نتیجه مطلوبم رسیدم و قهرمان شدم. اتفاقی که برای من رویا بود برایم به ثمر نشست.

آیا سریال یاغی را تماشا کردید؟ کسی به شما گفته است بخشی از زندگی شما شبیه جاوید سریال یاغی هست؟!

من هوادار و تماشاگر جدی این سریال هستم خیلی از اطرافیانم می گویند زندگی من و جاوید شبیه به هم است. او شرایط سختی دارد اما هدف بزرگی در سرش است . به قولی این پشتکار و کم نیاوردنش را خیلی دوست دارم. نه من بلکه میبینم هم سن و سالهای من بسیار زیاد با جاوید یاغی حس خوبی دارند. یاغی واقعا سریال گیرایی است. پر است از انگیزه و روحیه کم نیاوردن. علی شاد هم خیلی خوب بازی میکند و کشتی میگیرد.

کوشش او برای بهتر کردن شرایط زندگی خودش و خواهرش قابل تقدیر است.

من هم مثل جاوید، مربی بسیار خوبی دارم که از همه نظر ما را حمایت می نماید. (باخنده) منو جاوید در کنار کار و پول در آوردن، کوشش می کنیم به جایی که می خواهیم برسیم. راستش من با تماشا یاغی انگیزه ام قوی تر می گردد تا هدفم را محکمتر دنبال کنم اگر خدا یاریم کند کوشش می کنم در المپیک 2024 مدال طلا بگیرم.

شما در کنار ورزش و تمرینات کشتی، مشغول به کار هم هستید؟

بله من با پدرم در کار خرید و فروش ضایعات هستم اما الان که مشغول تمرینات کشتی هستم سعی می کنم کمتر کار کنم و بیشتر روی کشتی تمرکز کنم ولی همچنان کارم را دارم. کشتی اولویت من است و در هر شرایط تمرینات کشتی ام را انجام می دهم و به موقع به کشتی میرسم.

وقتی از مسابقات برگشتید خبرنگاران هایتان چطور از شما استقبال کردند؟

ما سه نفر بودیم که از ایذه پیروز به کسب مدال شدیم و وقتی برگشتیم خبرنگارانان به استقبال ما آمدند و از محبت شان بسیار شاد شدیم. من از شادی خانواده ام و خبرنگارانانم بسیار شاد شدم. از آن زمان به بعد مردم ما را به یک چشم دیگر نگاه می نمایند. همه این ها باعث شده که من کوششم را بیشتر کنم تا به پیروزیت های بزرگتری برسم.

الگوی شما در کشتی کیست؟

آقای حمید سوریان او برای من خیلی قابل احترام است و از تمام بزرگان کشتی ایران یاد میگیرم و امیدوارم لایق ادامه دادن فرایند قهرمانی در این ورزش بزرگ و عزیز باشم.

هدفتان برای آینده حرفه ای تان چیست؟

من حتی یک جلسه هم تفریحی به کشتی نرفته ام. هر کشتی گیری آرزو دارد که قهرمان المپیک بگردد و من هم همین آرزو را دارم. من دیگر از رده نوجوانان خارج شده و وارد تیم جوانان شده ام باید تمریناتم را بیشتر کنم تا در مسابقات آینده برای کشور افتخار آفرینی کنم. می خواهم قهرمان بشوم و دست خانواده ام را بگیرم و بهشان یاری کنم و زحماتشان را جبران کنم. هر چند که تا الان برای قهرمانی ام پاداش قابل توجهی دریافت ننموده ام. من از هیئت کشتی خوزستان 10 میلیون تومان حواله گرفتم و فرماندار هم 2 میلیون تومان پاداش دادند. اما دوست دارم همواره خدا یاری کند تا بتوانم روی پای خودم بایستم. تا اینجا واقعا هر لحظه او را شکر میکنم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 مرداد 1401 بروزرسانی: 19 مرداد 1401 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 2108

به "قهرمان کشتی ایران: پدرم ضایعات می فروشد ، اطرافیانم می گویند زندگی من و جاوید شبیه هم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قهرمان کشتی ایران: پدرم ضایعات می فروشد ، اطرافیانم می گویند زندگی من و جاوید شبیه هم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید