عبدالله: سفر طالبان به تهران با هماهنگی افغانستان بود، آتش بس پیش زمینه صلح است

به گزارش مجله ستاره، رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان با تاکید بر اینکه سفر طالبان به تهران با هماهنگی این شورا و دولت افغانستان بوده، برقراری آتش بس را پیش زمینه صلح دانست.

عبدالله: سفر طالبان به تهران با هماهنگی افغانستان بود، آتش بس پیش زمینه صلح است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان گفت که سفر هیئت طالبان به تهران در هماهنگی و تفاهم با دولت افغانستان و این شورا اجرا شده است.

وی افزود که مهمترین خواست مردم افغانستان در فرایند مذاکرات صلح برقراری آتش بس سراسری و حفظ ارزش های دو دهه اخیر است و آتش بس را پیش زمینه صلح پایدار خواند.

عبدالله گفت که تامین آتش بس یک گام عملی و امیدوارکننده برای دستیابی به صلح پایدار است که سبب ایجاد اعتماد مردم به فرایند صلح می گردد.

رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان با تاکید بر خواست مردم این کشور برای خروج نیروهای خارجی از افغانستان نیز گفت: فعالیت های گروه های تروریستی سبب حضور نیروهای خارجی در افغانستان شد و در صورتیکه فعالیت این گروه ها متوقف گردد، مردم افغانستان خواستار خروج نیروهای خارجی خواهند شد.

ملا عبدالغنی برادر معاون سیاسی رهبر طالبان پس از سفر به پاکستان در هفته های گذشته، دو روز پیش در رأس یک هیئت بلندپایه وارد تهران شد.

وزارت خارجه افغانستان در بیانیه ای تاکید کرد که این سفر با اطلاع کابل اجرا شده و هدف از سفر این است که ایران گروه طالبان را در مورد اجماع منطقه ای برای تامین آتش بس فوری، دستیابی به یک توافق جامع صلح در چهارچوب نظام جمهوری و حفظ ارزش های قانون اساسی افغانستان آگاه سازد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1481

به "عبدالله: سفر طالبان به تهران با هماهنگی افغانستان بود، آتش بس پیش زمینه صلح است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالله: سفر طالبان به تهران با هماهنگی افغانستان بود، آتش بس پیش زمینه صلح است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید