ظروف فاقد علامت سیب سلامت و استاندارد برای نذری استفاده نشود

به گزارش مجله ستاره، رئیس اداره سلامت وزارت بهداشت گفت: در ایام محرم باید از ظروف یکبار مصرف دارای علامت استاندارد سیب سلامت استفاده گردد.

ظروف فاقد علامت سیب سلامت و استاندارد برای نذری استفاده نشود

رضا غلامی، رئیس اداره سلامت محیط کار وزارت بهداشت در گفت وگو با خبرنگار ، با اشاره به استفاده از ظروف یکبار مصرف در هیئت های مذهبی در ایام محرم اظهار کرد: در ایام محرم بهترین کار برای حفظ سلامتی شرکت نمایندگان در مراسم های عزاداری این است که در هنگام پخش نذری از ظروف چند بار مصرف تا حد امکان استفاده گردد زیرا ظرف های پلاستیکی یکبار مصرف برای سلامتی مردم ضرر دارد.

رئیس اداره سلامت محیط کار وزارت بهداشت ادامه داد: استفاده از ظروف چند بار مصرف به شرط رعایت مسائل بهداشتی بسیار مناسب است و سلامتی عزاداران را به هیچ عنوان تهدید نمی نماید و اگر مسئولان هیئت ها اگر مجبور بودند از ظروف یکبار مصرف استفاده نمایند باید از استاندارد بودن ظرف ها به طور کامل اطمینان پیدا نمایند؛ به طوری که بسته های ظروف پلاستیکی یکبار مصرف دارای علامت استاندارد و سیب سلامت باشد.

غلامی توضیح داد: عزاداران از مصرف ظروف فاقد مجوز و استاندارد برای توزیع نذری به شدت پرهیز نمایند زیرا این ظرف های یکبار مصرف ممکن است از مواد غیربهداشتی تهیه شده باشد.

رئیس اداره سلامت محیط کار وزارت بهداشت بیان نمود: مدت زمانی که غذا در ظروف یکبار مصرف کشیده می گردد تا بدست مردم برسد نباید بیشتر از یک ساعت ونیم باشد و ظروف به کار رفته باید بسیار شفاف و نازک باشد.

بهترین ظرف برای توزیع غذای نذری هیئت های مذهبی

او اضافه کرد: نباید غذای داغ مدت زیادی در ظرف های یکبار مصرف باقی بماند و بهتر است از ظروف گیاهی و آلمینیومی برای پخش نذری استفاده گردد.

رئیس اداره سلامت محیط کار وزارت بهداشت ادامه داد: برای پخش چای و شیر گرم بهتر است از ظروف پلاستیکی استفاده نگردد و به جای آن از لیوان های کاغذی برای پخش نذری استفاده گردد.

غلامی با اشاره به اعزام بازرسان سلامت و محیط وزارت بهداشت برای نظارت بر رعایت بهداشت بر هیئت ها و دسته های عزاداری گفت: بازرسان سلامت محیط وزارت بهداشت به صورت دوره ای از مراکز تهیه و توزیع غذا بازدید می نمایند و میزان نمک، چربی و سلامت آب مورداستفاده در تهیه غذا را بازرسی و نظارت می نمایند.

رئیس اداره سلامت محیط کار وزارت بهداشت اضافه کرد: وزارت بهداشت در هیئت های بزرگ و پرجمعیت در طول ایام محرم یک بازرس سلامت محیط را به طور دائم در آن مناطق مستقر می نماید تا سلامتی مواد غذایی توزیع شده حفظ گردد.

انتهای پیغام /

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 381

به "ظروف فاقد علامت سیب سلامت و استاندارد برای نذری استفاده نشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظروف فاقد علامت سیب سلامت و استاندارد برای نذری استفاده نشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید