شرکتهای دولتی درمدیریت منابع ومصارف بودجه نقش فعالتری داشته باشند

به گزارش مجله ستاره به نقل از سازمان برنامه و بودجه کشور، هفتمین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه بودجه سال 1398 کل کشور به ریاست محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و با حضور معاونان ، مدیران و کارشناسان مرتبط و نیز نمایندگانی از بخش خصوصی و سازمان های استانی در محل این سازمان برگزار گردید.

شرکتهای دولتی درمدیریت منابع ومصارف بودجه نقش فعالتری داشته باشند

نوبخت در مورد نقش و تأثیر شرکت های دولتی در مدیریت منابع و مصارف بودجه کشور گفت: بی تردیدسال 1398 سال بسیار حساس و سختی برای کشور خواهد بود و انتظار این است که با مدیریت شفاف و کارآمد، سازمان برنامه و بودجه کشور را در اداره بهتر کشور و منابع و مصارف کمک نمایند.

وی اضافه نمود: انتظار ما این است که شرکت های دولتی بر اساس مسوولیت و وظایفی که دارند، تعیین نمایند که چه مقدار از نظر منابع و مصارف می توانند در بودجه سال 1398 کل کشور سهیم باشند تا ما متناسب با آن بتوانیم هم در زمینه اصلاح ساختار شرکت های دولتی تصمیم شایسته ای بگیریم و هم از هدررفت منابع و مصارف اجتناب کنیم.

نوبخت در ادامه سخنان خود ضمن تأکید بر این نکته که در تمام جلسات ستاد تهیه و تدوین لایحه بودجه سال 1398 کل کشور تشکل های بخش خصوصی حضوری فعال و قوی داشته باشند، بر ارتقای کارآیی و عملکرد شرکت های دولتی و نظارت قانونمند و قوی بر کار آنها توضیح داد.

در این نشست همچنین مریم زینالی رییس مرکز توسعه سیستم ها و فناوری اطلاعات سازمان برنامه و بودجه کشور، گزارشی از از سامانه جامع بودجه ارایه کرد و گفت: در این سامانه تمام فرآیندهای بودجه ریزی به صورت شفاف و روشن متناسب با وظایف و مأموریت های سازمان طراحی و تعبیه گردیده و هدف اصلی ما اجتناب از برخورد جزیره ای و تأکید بر یکپارچگی است.

وی اضافه نمود: در این سامانه ارتباط کاملی بین ستاد مرکزی سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان های استانی وجود دارد و تا حد امکان از بروز خطای انسانی پرهیز گردیده و دسترسی بی واسطه کاربران مرتبط با بودجه مهیا گردیده است.

به موجب این گزارش، در هفتمین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه بودجه سال 1398 کل کشور، مژگان خانلو رییس امور پایش تعهدات دولت و تجهیز منابع سازمان برنامه و بودجه کشور در گزارشی به تشریح روند کاری بودجه شرکت های دولتی پرداخت و گفت: شفاف سازی اعتبارات شرکت های دولتی،شفاف سازی اطلاعات کارکنان آنها و تأکید بر مدیریت هزینه ها اهم اموری است که در کارگروه شرکت های دولتی در این زمینه آنالیز گردیده است.

در جلسه مذکور شرکت نمایندگان بر وصول سود و مالیات دقیق و شفاف شرکت های دولتی و اصلاح اساسنامه و ساختار این شرکت ها و نیز انحلال شرکت های زیان ده پافشاری کردند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 59

به "شرکتهای دولتی درمدیریت منابع ومصارف بودجه نقش فعالتری داشته باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکتهای دولتی درمدیریت منابع ومصارف بودجه نقش فعالتری داشته باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید