زمان بندی ثبت نام مسکن ملی در 23 استان باقی مانده

به گزارش مجله ستاره، معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه از فردا ثبت نام مسکن ملی برای 6 استان سمنان، ایلام، شرق سمنان، ایرانشهر، آذربایجان غربی و خراسان رضوی شروع می گردد و گفت: ثبت نام از مردم استان های تهران، البرز، قزوین، جنوب کرمان و کرمان نیز 30 آذرماه شروع می گردد و به مدت سه روز ادامه خواهد یافت.

زمان بندی ثبت نام مسکن ملی در 23 استان باقی مانده

از انجمن پرنده پارسی دیدن فرمایید.

محمود محمودزاده، برنامه زمان بندی ثبت نام متقاضیان مسکن ملی در 23 استان باقیمانده را اعلام نمود و اضافه کرد: چهار استان سمنان، ایلام، آذربایجان غربی، خراسان رضوی و همچنین شرق سمنان و شهرستان ایرانشهر از 19 آذرماه به مدت سه روز فرصت دارند تا در سامانه مسکن ملی به نشانی https://tem.mrud.ir ثبت نام نمایند.

معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی گفت: 6 استان دیگر از 23 آذرماه وارد پروسه ثبت نام شده که شامل استان های اصفهان، زنجان، گیلان، هرمزگان، مازندران و لرستان هستند.

بعد از ثبت نام گروه یاد شده، متقاضیان ثبت نام خانه در استان های فارس، اردبیل، آذربایجان شرقی، مرکزی و بوشهر می توانند با ورود به سامانه مدارک مورد احتیاج را آپلود نمایند.

ثبت نام در این استان ها از 26 آذرماه به مدت 3 روز انجام می گردد.

بر این اساس ثبت نام استان های تهران، البرز، قزوین، جنوب کرمان و کرمان نیز 30 آذرماه شروع می گردد و به مدت سه روز ادامه خواهد یافت.

ثبت نام نخستین گروه از متقاضیان مسکن ملی روز 21 آبان شروع شد و مردم استان های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان شمالی و قم برای ثبت نام مسکن ملی در سایت https://tem.mrud.ir/مدارک خود را بارگذاری کردند.

سه روز بعد مردم استان های گلستان، کهگیلویه و بویراحمد و کردستان با ثبت نام در سامانه مسکن ملی در روز 25 آبان ماه در این طرح مشارکت داشته باشند.

استان کرمان قبلاً به عنوان پایلوت انتخاب شده بود و اکنون متقاضیان واقعی در این استان در حال شناسایی هستند.

در طرح اقدام ملی مسکن قرار است 400 هزار واحد مسکونی شامل 200 هزار واحد در شهرهای جدید، 100 هزار واحد در شهرهای زیر 50 هزار نفر از سوی بنیاد مسکن و 100 هزار واحد در بافت های فرسوده احداث گردد.

ثبت نام مسکن ملی از روز 16 آذر شروع و تا 14 روز دیگر ادامه خواهد شد و مردم تهران در آخرین هفته ماه آذر می توانند در یکی از شهرهای جدید اطراف که فعلاً پرند و پردیس اعلام شده است ثبت نام نمایند.

متقاضیان ثبت نام در طرح اقدام ملی و افراد تحت تکفل باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از روز اول فروردین ماه 84 به بعد باشند و پس از انقلاب اسلامی از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد. به عبارتی فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه باید سبز باشد.

شرط دیگر متأهل یا سرپرست خانوار بودن است. البته زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل 35 سال سن می توانند در این طرح نام نویسی نمایند.

داشتن حداقل پنج سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا از دیگر الزامات است.

سابقه سکونت در شهر جدید مورد تقاضا یا در شهر مادر حداقل پنج سال خواهد بود.

نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و غیره، توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی، امکان سپرده گذاری حداقل 30 درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی از جمله دیگر شروط اعلام شده است.

راهنمای ثبت نام طرح ملی مسکن

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 625

به "زمان بندی ثبت نام مسکن ملی در 23 استان باقی مانده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان بندی ثبت نام مسکن ملی در 23 استان باقی مانده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید