روپیه به ضعیف ترین ارز آسیایی در مقابل دلار آمریکا تبدیل شد

به گزارش مجله ستاره، روپیه هند که در 21 روز گذشته 3.9 درصد از ارزش خود را در مقابل دلار از دست داده است، در ماه اوت به ضعیف ترین ارز آسیایی در مقابل دلار تبدیل شد.

روپیه به ضعیف ترین ارز آسیایی در مقابل دلار آمریکا تبدیل شد

ایرنا به نقل از نشریه دکان هرالد نوشت: روز چهارشنبه هر دلار آمریکا به قیمت 71.56 روپیه در بازار های هند خرید و فروش شد. این در حالی است که در ماه جولای هر دلار آمریکا 68.75 روپیه معامله می شد. در بیست و یک روز گذشته روپیه 281 پیسا از ارزش خود در مقابل دلار را از دست داده است. هر یک روپیه معادل 100 پیسا می باشد.

در سطح جهانی، راند آفریقای جنوبی با 8.48 درصد کاهش ارزش در مقابل دلار، دارای ضعیف ترین عملکرد در یک ماه گذشته بوده است.

کاهش ارزش روپیه هند در مقابل دلار به دلیل خروج سرمایه گذاران خارجی از این کشور بوده است. روند رشد سرمایه گذاری خارجی در هند منفی شده و افزایش مالیات بر سرمایه گذاری نیز بر فعالیت سرمایه گذاران خارجی در هند تاثیر گذاشته است.

تنها ارز آسیایی که در ماه اوت در مقابل دلار با رشد روبرو بوده است، ین ژاپن است. واحد پولی ژاپن در سه هفته گذشته 1.94 درصد در مقابل دلار آمریکا رشد داشته است.

از تاریخ 31 جولای پس از آنکه بانک مرکزی هند نرخ های سود را کاهش داد، ارزش روپیه در مقابل دلار کاهش یافت. این در حالی است که ذخایر ارزی هند در ماه اوت رشد داشته و به ارزش 430 میلیارد دلار رسیده است. ارزش ذخایر ارزی هند در آغاز سال مالی جاری 411.9 میلیارد دلار بود.

سال گذشته نگرانی های مرتبط با تنش تجاری میان چین و آمریکا و همچنین خروج سرمایه گذاران خارجی سبب شد تا واحد پول ملی هند (روپیه) 7 درصد از ارزش خود را در مقابل دلار آمریکا از دست بدهد و به کمترین ارزش خود در مقابل دلار آمریکا در تاریخ هند برسد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 310

به "روپیه به ضعیف ترین ارز آسیایی در مقابل دلار آمریکا تبدیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روپیه به ضعیف ترین ارز آسیایی در مقابل دلار آمریکا تبدیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید