علت تفاوت قیمت میوه در میادین میوه و تره بار و سطح شهر چیست؟

به گزارش مجله ستاره، رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار در مورد اختلاف قیمت 40 درصدی میوه عرضه شده در میادین مرکزی با سطح شهر توضیحاتی داد.

علت تفاوت قیمت میوه در میادین میوه و تره بار و سطح شهر چیست؟

به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه مالی خبرنگاران، دارایی نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار در برنامه گفت وگوی 18:30 شبکه خبر توضیح داد: قیمت میوه در میادین میوه و تره بار از 10 هزار تومان تا 30 هزار تومان متغیر است. قیمت سیب درختی از 10 هزار تومان داریم و بسته به کیفیت آن تا 20 هزار تومان هم می رسد. حدود 67 قلم انواع میوه داریم که گرانترین میوه انبه است که هر کیلو 35 هزار تومان است.

او ادامه داد: طبق قانون مغازه داران می توانند میوه را با قیمت 35 درصد بالاتر از قیمت میادین در مغازه ها بفروشند. در سطح شهر انواع و اقسام قیمت وجود دارد و حتی گلابی تا 60 هزار تومان هم دیده ام.

دارایی نژاد تاکید نمود: دلیل اصلی اختلاف قیمت میوه در میادین و سطح شهر همان تخلف فروشندگان است که باید نظارت گردد.

او با بیان اینکه میادین میوه و تره بار تحت نظر شهرداری و مغازه های سطح شهر زیرنظر اتاق اصناف فعالیت می نمایند، اضافه کرد: طبق مصوبه، میادین میوه و تره بار باید با 15درصد سود میوه را به مصرف نماینده عرضه کند.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار در مورد عرضه زودتر از موعد نارنگی شرح داد: بعضی از واسطه ها، نارنگی کال را در گرمخانه تحت فشار گاز اتیلن قرار داده و باعث تغییر رنگ آن می شوند تا تازه و رسیده به نظر برسد.

او ادامه داد: نارنگی باید روی درخت و در زمان مناسب برسد تا رنگ و عطر طبیعی داشته باشد. پارسال هم چنین تخلفی صورت گرفت که تذکر داده شد.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار با گلایه از عملکرد ضعیف تعاونی های روستایی گفت: از معدود کشورهایی هستیم که چهار فصل میوه داریم و تنها کشوری هم هستیم که هیچ برنامه ای نداریم. تعاونی های روستایی تشکیل شدند تا بار کشاورز را از مزرعه بگیرند و دست اول به دست میادین میوه وتره بار برسانند اما تعاونی های روستایی کجا هستند؟

او اضافه کرد: در صورت فعالیت منظم تعاونی ها در بخش میوه و تره بار، دلالی در این بازار کاهش می یابد و شاهد اختلاف قیمت میوه در سطح شهر و میادین نخواهیم بود.

در ادامه برنامه جعفری نسب، مدیرکل تعزیرات حکومتی شهرستان های استان تهران گفت: تا کنون بازرسان صنعت، معدن و تجارت و وزارت جهاد کشاورزی گزارشی درباره اختلاف 40 درصدی قیمت میوه در میادین میوه وتره بار و سطح کشور و نارنگی های رنگ آوری شده به سازمان تعزیرات ارائه نکرده اند.

وی اضافه کرد: تعریفی از مشخصات میوه درجه یک و دو وجود ندارد و باعث می گردد که قیمت ها سلیقه ای عرضه گردد و این مسئله ای است که باید برطرف گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 شهریور 1400 بروزرسانی: 17 شهریور 1400 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1778

به "علت تفاوت قیمت میوه در میادین میوه و تره بار و سطح شهر چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت تفاوت قیمت میوه در میادین میوه و تره بار و سطح شهر چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید