خیال و ذوق و زیبایی در آرای امام محمد غزالی به قلم حسن بلخاری منتشر شد

به گزارش مجله ستاره، تهران (پانا) - جدیدترین کتاب حسن بلخاری قهی استاد دانشگاه تهران و رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با عنوان خیال و ذوق و زیبایی در آرای امام محمد غزالی توسط انتشارات فرهنگستان هنر منتشر شد.

خیال و ذوق و زیبایی در آرای امام محمد غزالی به قلم حسن بلخاری منتشر شد

این نوشتار آرای عمیق و تأثیرگذار امام محمد غزالی در احیاءالعلوم، کیمیای سعادت، مشکوةالانوار و برخی دیگر از آثار او چون مقصد الاسنی فی شرح اسماء الحسنی دربارة هنر (فن)، زیبایی، خیال و به ویژه ذوق که همه از بنیادهای اصلی فلسفة هنر و زیبایی شناسی محسوب می شوند، را مورد تامل قرار داده است.

بابی مستقل و وسیع در باب موسیقی، هم در احیاءالعلوم و هم در کیمیای سعادت نگاشتن، تأملات بسیار غنی و عمیق درباره جمال و زیبایی در احیاءالعلوم ارائه نمودن، لطایفی در کارکرد قوه خیال و کارکردهای عظیم هنری آن بیان داشتن، تحلیل قَدَری از قوه ذوق ارائه دادن (که چند قرن بعد مشابه آن توسط ایمانوئل کانت بیان شد) و مهمتر استناد به مثال های هنری چون نقاشی چینیان و رومیان، ازجمله اختصاصات آرا و نظرات غزالی و کارکردهای فلسفة هنری آثار اوست.

خیال و ذوق و زیبایی در آرای امام محمد غزالی اثر دکتر حسن بلخاری در شمارگان 500 نسخه و با قیمت 45500تومان روانه بازار کتاب شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1242

به "خیال و ذوق و زیبایی در آرای امام محمد غزالی به قلم حسن بلخاری منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیال و ذوق و زیبایی در آرای امام محمد غزالی به قلم حسن بلخاری منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید