خبرنگاران مورچه خوارها متهم جدید شیوع ویروس کرونا

به گزارش مجله ستاره، پکن- خبرنگاران- محققان چینی می گویند در مورچه خوارهای مالایایی (پانگولین) ویروس هایی یافته اند که مشابه ویروس جدید کرونا است و می افزایند این پستاندار امکان دارد در شیوع این ویروس نقش کلیدی داشته باشد.

خبرنگاران مورچه خوارها متهم جدید شیوع ویروس کرونا

به گزارش خبرنگاران از تلویزیون دولتی ژاپن، این محققان که از دانشگاه هنگ کنگ و دانشگاه پزشکی گوانگ شی هستند یافته های خود را روز پنجشنبه در ژورنال علمی بریتانیایی نیچر منتشر کردند.

این محققان، ویروس ها را در 31 مورچه خوار مالایایی که در عملیات ضد قاچاق در چین بین سال های 2017 تا 2019 میلادی مصادره شده بودند را مورد مطالعه و بررسی قرار دادند زیستگاه این مورچه خوارها جنوب شرق آسیا است.

این محققان در هشت مورچه خواری که مورد مطالعه و بررسی قرار دادند، ویروس های مشابه با ویروس جدید کرونا یافتند.

آنها می گویند توالی ژنوم این ویروس 85 تا 92 درصد شبیه ویروس جدید کرونا است که باعث Covid-19 می شود یافته های قبلی نشان می داد که منشا ویروس جدید کرونا خفاش ها هستند.

اما این محققان چینی می گویند یافته های آنها نشان می دهد که این مورچه خوارها را باید به عنوان منشا احتمالی ویروس نوظهور کرونا در نظر گرفت.

آنها همچنین می گویند به منظور به حداقل رساندن ریسک انتقال این ویروس به انسان ها، فروش این حیوانات وحشی در بازار باید اکیدا ممنوع شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 889

به "خبرنگاران مورچه خوارها متهم جدید شیوع ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مورچه خوارها متهم جدید شیوع ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید