جزییات درگیری های ریز و درشت در ال کلاسیکوی فوتبال ایران

به گزارش مجله ستاره، به گزارش خبرنگاران، ملاقات تیم های فوتبال پرسپولیس و سپاهان اصفهان در هفته بیست و دوم رقابت های لیگ برتر در حالی با تساوی یک - یک به سرانجام رسید که حساسیت بالای این ملاقات باعث اتفاقات حاشیه ای فراوان در طول زمان بازی و پس از اتمام آن رقم خورد.

جزییات درگیری های ریز و درشت در ال کلاسیکوی فوتبال ایران

چند خطا و صد بد و بیراه با یک سوت!

بیژن حیدری قضاوت الکلاسیکوی فوتبال ایران را در دور برگشت رقابت های فصل جاری بر عهده داشت. داور متشخصی که عشق به فوتبال را پس از طبابت دنبال می نماید. با این حال قضاوت حیدری باعث بروز حاشیه های فراوانی شد. بازیکنان پرسپولیس در نیمه اول دوبار معتقد به خطای پنالتی مدافعان سپاهان بودند اما حیدری تصمیم به ادامه بازی گرفت تا باعث اعتراض گسترده نیمکت نشینان پرسپولیس گردد.

عملکرد حیدری در نیمه دوم هم باعث تشنج روی نیمکت سپاهان شد تا در این بین بعضی از اعضای دو تیم که روی نیمکت بودند به همدیگر ناسزا بگویند. صحبت هایی که با دخالت مسئولان دو تیم و داور چهارم ختم به خیر شد.

یک خطای هند و هزاران اعتراض

بازیکنان سپاهان در ثانیه های انتهای بازی با پرسپولیس نظر بر خطای هند احسان پهلوان روی خط محوطه جریمه سرخپوشان داشتند اما حیدری چنین تشخیصی نداشت تا به جای دمیدن در سوت خود به نشانه خطا تصمیم به زدن سوت انتها بازی بگیرد. این سوت اعتراض تمام اعضای نیمکت نشینی و بازیکنان سپاهان را به همراه داشت تا به سمت تیم داوری یورش بیاورند.

ورود سیدجلال به بلبشوی زردها

کاپیتان پرسپولیس پس از تماشا این صحنه از بازیکنان سپاهان خواست تا خود را کنترل نمایند و اعتراض بی فایده به داور بازی ننمایند. سیدجلال از بازیکنان تیمش هم خواست تا راهی رختکن شوند و با تیم میزبان وارد جدال لفظی نشوند.

یک دوربین و توهین های یک لباس شخصی

وقتی سوت انتها بازی حساس پرسپولیس و سپاهان زده شد دوربین یکی از رسانه های خبری که مجوز لازم را هم داشت مشغول تصویربرداری از نیمکت پرسپولیس و خروج بازیکنان دو تیم از زمین مسابقه بود. اتفاقی که به مزاج وحید امیری بازیکن پرسپولیس خوش نیامد. امیری که یکی از مودب ترین فوتبالیست های ایران محسوب می گردد از تصویر بردار خواست تا دوربین خود را خاموش کند اما این فرد رسانه ای بر وظیفه خود پافشاری کرد تا فردی با لباس شخصی که هنوز معین نیست چرا در کنار نیمکت دو تیم حضور داشت به این شخص توهین کرد تا دوربین را خاموش کند. بار دیگر فرد رسانه ای تاکید بر انجام وظایف خبری خود کرد و در نهایت سعید آقایی مدافع پرسپولیس که سابقه بازی در سپاهان را دارد وارد این ماجرا شد.

آغاز با یک مشت!

سعید آقایی مدافع پرسپولیس ضربه ای را با مشت خود به دوربین فرد رسانه ای زد تا دوربین و وسایل این فرد روی زمین بیافتد. همین کافی بود تا افراد دیگری از جمع سرخ ها هم به این فرد اعتراض نمایند. اتفاقی که با ورود عزت پورقاز و نیمکت نشینان سپاهان همراه بود تا کار به تونل منتهی به رختکن کشیده گردد. جایی که کمال کامیابی نیا با محمد شریفی و سایر سپاهانی ها درگیر شدند و کار به دخالت نیروی انتظامی کشیده شد.

دخالت کادر فنی برای انتها تلخ!

افشین پیروانی سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس، کریم باقری مربی سرخپوشان و رحمان احمدی مربی سپاهان نقش ویژه ای در انتها درگیری های عظیم این ملاقات داشتند. باقری که همیشه کوشیده است در جریان چالش ها و درگیری ها، بازیکنان خودی و رقیب را در هر شرایطی آرام کند شب گذشته هم در کوشش برای سرانجام دادن به درگیری ها بود. او با فریادهای خاص خودش در نهایت بازیکنان را از معرکه دور و در رختکن را روی آنها بست تا از ادامه درگیری ها جلوگیری کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 مرداد 1400 بروزرسانی: 17 مرداد 1400 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1744

به "جزییات درگیری های ریز و درشت در ال کلاسیکوی فوتبال ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات درگیری های ریز و درشت در ال کلاسیکوی فوتبال ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید