جاسوسی از ترافیک اینترنت ماهواره ای با تلویزیون های عادی

به گزارش مجله ستاره، به گزارش خبرنگاران به نقل از زد دی نت، ضعف های امنیتی نفوذ به ترافیک خدمات اینترنت ماهواره ای را ممکن می کند و برای این کار صرف هزینه چندصد دلاری و استفاده از تجهیزات تلویزیون خانگی کافی است.

جاسوسی از ترافیک اینترنت ماهواره ای با تلویزیون های عادی

استفاده از این روش از فاصله چند هزار کیلومتری از محل ارائه خدمات ممکن است اما کشف و شناسایی نفوذ اجرا شده بدین شیوه تقریباً غیرممکن است.

محققان دانشگاه آکسفورد ترافیک اینترنت ماهواره ای کشتی های مختلف، شرکت های حقوقی، ارائه دهندگان خدمات اینترنت اشیا و غیره را با شناسایی آسیب پذیری های تجهیزات شرکت های خدمات اینترنت ماهواره ای به سادگی هک کردند. آنها همه این کارها را از دفتری در انگلیس انجام داده اند.

باید توجه داشت در بیشتر موارد ترافیک اینترنت ماهواره ای به منظور تسریع در انتقال داده ها رمزگذاری نمی شود و همین آسیب پذیری مهم سرقت این اطلاعات را برای هکرها تسهیل می کند. محققان برای دسترسی به این اطلاعات از یک دیش ماهواره ای 90 دلاری و یک گیرنده 200 دلاری که برای دریافت تصاویر ویدئویی شبکه های ماهواره ای به کار می رود، استفاده کردند.

هکرها باید بعد از جستجو در وب و یافتن موقعیت ماهواره هدف، دیش 90 دلاری را در جهت درست قرار دهند و با اعمال تنظیمات مورد نیاز در یک نرم افزار ضبط سیگنال های ماهواره ای ضبط و ذخیره سازی ترافیک اینترنت ماهواره ای را آغاز کنند و سپس این اطلاعات بر روی تلویزیون های عادی قابل مشاهده است.

از جمله اطلاعات سرقت شده بدین شیوه می توان به داده های خصوصی کاپیتان یک کشتی تفریحی، مسافران هواپیماهای کاربر اینترنت ماهواره ای و غیره اشاره کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1149

به "جاسوسی از ترافیک اینترنت ماهواره ای با تلویزیون های عادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاسوسی از ترافیک اینترنت ماهواره ای با تلویزیون های عادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید