توضیحات سرکنسولگری ایران در دبی درمورد فوت دو صیاد ایرانی در آب های امارات

به گزارش مجله ستاره، سرکنسولگری ایران در دبی با بیان این که این روزها اخباری به نقل از برخی افراد در سایت های خبری در خصوص دو صیاد جان باخته ایرانی منتشر شده است که دقیق نیست ، گفت: دولت امارات به خانواده هرکدام از مقتولین سیصد هزار درهم نقدی پرداخت کرده است .

توضیحات سرکنسولگری ایران در دبی درمورد فوت دو صیاد ایرانی در آب های امارات

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، در متنی که سرکنسولگری ایران در دبی در اختیار این خبر گزاری قرار داد ، در این ارتباط آمده است: این روزها اخباری به نقل از برخی افراد در سایت های خبری در خصوص دو صیاد جان باخته ایرانی منتشر شده است که دقیق نیست. 27 مرداد 99 به دنبال حادثه تیراندازی به شناور ایرانی که ظاهرا وارد آب های امارات شده بودند متاسفانه دو تن از صیادان عزیز کشورمان جان خود را از دست دادند .

بلافاصله سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دبی پس از هماهنگی با ادارات کل ذی ربط وزارت امور خارجه علاوه بر ارسال یادداشت اعتراض به وزارت خارجه امارات، از طرق دیپلماتیک و گفتگوهای مستمر با مقامات این کشور پیروز شد در کوتاهترین زمان ممکن علاوه بر دریافت یادداشت تاسف و عذرخواهی، دیه کامل را نیز دریافت کند.

دیه کامل قتل غیر عمد در امارات دویست هزار درهم است و حسب فقه مالکی و قانون امارات چیزی بنام تغلیظ دیه (افزایش مبلغ دیه) در ماه های حرام وجود ندارد . با این وجود دولت امارات به خانواده هرکدام از مقتولین سیصد هزار درهم نقدی پرداخت کرد.

حل سریع و چند روزه این ماجرا (که مسبوق به سابقه نیست) و می توانست در شرایط کنونی به بحرانی در روابط تبدیل شود نتیجه حسن نیت طرفین و پیگیری جدی وزارت خارجه و سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دبی بود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1260

به "توضیحات سرکنسولگری ایران در دبی درمورد فوت دو صیاد ایرانی در آب های امارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات سرکنسولگری ایران در دبی درمورد فوت دو صیاد ایرانی در آب های امارات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید