تمجید: تیم کانون مهاجرین به نوعی تیم ملی افغانستان است، بالاترین قرارداد در لیگ تکواندو 50 تا 60 میلیون تومان است

به گزارش مجله ستاره، رئیس سازمان لیگ برتر تکواندو گفت: با برگزاری رقابت های انتخابی در کابل برای تیم کانون مهاجرین به نوعی این تیم، تیم ملی افغانستان است.

تمجید: تیم کانون مهاجرین به نوعی تیم ملی افغانستان است، بالاترین قرارداد در لیگ تکواندو 50 تا 60 میلیون تومان است

محسن تمجید در گفت و گو با خبرنگار ورزشی مجله ستاره، در مورد حضور تیم کانون مهاجرین به عنوان نخستین تیم خارجی لیگ برتر تکواندو گفت: افغانستانی های زیادی در ایران زندگی می نمایند و بعضا تکواندوکاران خوب زیادی نیز از میان آنها بیرون آمده است. بر همین اساس آنها صحبت هایی برای حضور در لیگ برتر تکواندو با ما داشتند که با موافقت ریاست فدراسیون تکواندو روبرو و قرار شد تیم کانون مهاجرین در لیگ برتر سال جاری حضور داشته باشد.

وی توضیح داد: قرار است در همین روزها مسابقات انتخابی تیم کانون مهاجرین در کابل برگزار گردد تا با انتخاب نفرات منتخب در لیگ برتر تکواندو ایران که لیگ معتبر و ریشه داری است، حضور داشته باشد. حتی می توان مطرح نمود با برگزاری مسابقات انتخابی، تیم کانون مهاجرین به نوعی تیم ملی افغانستان است و قرار است بهترین این کشورها در لیگ خلیج فارس حضور داشته باشند.

رئیس سازمان لیگ در مورد مبالغ قرارداد بازیکنان در لیگ برتر تکواندو گفت: علی رغم افتخارآفرینی و حضور اسطوره های ورزش ایران در رشته تکواندو، قرادادهای بچه های تکواندو اصلا بالا نیست. بالاترین رقم قرارداد بازیکنان ملی پوش برای حضور در لیگ برتر تکواندو 50، 60 میلیون تومان است. متاسفانه بچه های ملی پوش که تمام سرمایه و دارایی آنها پاهای توانمندشان است و اگر خدایی نکرده حادثه ای برای آنها پیش بیاید زندگی شان تحت شعاع قرار می گیرد، با این اعداد و ارقام همچنان قرارداد امضا می نمایند.

تمجید اعلام کرد: علی رغم انتظارات بالایی که از رشته تکواندو همواره وجود دارد، اما این رشته مظلوم است. یکی از انتظارات بزرگ مردم ایران درخشش تکواندو در المپیک 2020 است که روی آن حساب کردند. در 6، 7 ماه گذشته بچه های تکواندو هر چه افتخارآفرینی بود را درو کردند و در مسابقات نونهالان، نوجوانان، پاراتکواندو، المپیاد دانشجویی و تورنمنت های بین المللی با سیاست های مدیریت فدراسیون، کوشش های بچه ها و مربیان توانمند ایران به این افتخارات دست یافتند. در این شرایط قراردادهای لیگ تکواندو در شان بچه ها نیست، اما آنها باغیرت ایستادند و کوشش می نمایند.

تمجید در مورد راهکارهای سازمان لیگ تکواندو برای رسیدن بازیکنان به مبالغ قرارداد خود گفت: باید همه باشگاه ها با بازیکنان خود تسویه نمایند و هیچ بازیکنی را نداریم که قرارداد او بلاتکلیف باشد. یکی از منظم ترین لیگ های ورزشی در ایران، لیگ تکواندو است. بازیکنی را نداریم که در بازه زمانی طولانی از باشگاهی طلبکار باشد. طبق آیین نامه مدونی که طی سال ها با زحمات بسیار تهیه شده است، به باشگاه ها اجازه داده نخواهد شد بازیکنی طلبکار باشد و مدت زمان زیادی از این طلب گذشته باشد. خد را شکر در لیگ تکواندو بچه ها به حق و حقوق خود می رسد.

رئیس سازمان لیگ در مورد برنامه های برگزار نمایندگان مسابقات برای کاهش اعتراضات مربیان نسبت به سالیان گذشته گفت: قبل از آغاز مسابقات جلسات توجیهی برای مربیان داریم. آیین نامه انضباطی ما در حال به روز رسانی است و در جهت ارتقای سطح کمی و کیفی مسابقات، مربیان باید در نظر داشته باشند محدودیت های آنها تا کجا است و تا کجا می توانند اعتراض نمایند. همه این موارد در آیین نامه دیده شده است و امیدوارم سال جاری لیگ جذابی داشته باشیم که نتیجه آن را در المپیک ببینیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 425

به "تمجید: تیم کانون مهاجرین به نوعی تیم ملی افغانستان است، بالاترین قرارداد در لیگ تکواندو 50 تا 60 میلیون تومان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمجید: تیم کانون مهاجرین به نوعی تیم ملی افغانستان است، بالاترین قرارداد در لیگ تکواندو 50 تا 60 میلیون تومان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید