تقویت همکاری سازمان میراث فرهنگی با کانون پرورش فکری بچه ها

به گزارش مجله ستاره، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: با توجه به علاقه مندی و آگاهی کارشناسان کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان می توان از علاقه مندان و داوطلبان این کانون به عنوان راهنمایان افتخاری موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی برای بازدید بچه ها استفاده کرد.

تقویت همکاری سازمان میراث فرهنگی با کانون پرورش فکری بچه ها

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، شامگاه امشب چهارشنبه 18 مهر به همراه تعدادی از معاونان و مدیران این سازمان با حضور در نمایشگاه روز جهانی و هفته ملی کودک در محل کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان از بخش های مختلف این نمایشگاه بازدید به عمل آورد.

او در این نمایشگاه از غرفه های مختلف بازدید کرد و با مربیان، هنرمندان و غرفه داران به گفت و گو پرداخت و بر اهمیت ارائه آموزش های مختلف به بچه ها تأکید کرد.

مونسان در ادامه در ستاد خبری این نمایشگاه حضور یافت و در گفت و گو با این ستاد خبری گفت: کار قشنگی در این نمایشگاه اجرا شده و مهمترین نتیجه این نمایشگاه، ایجاد شادی و نشاط است که بچه ها به آن احتیاج دارند و خوشبختانه این نمایشگاه توانسته است با ایجاد یک محیط بانشاط به خوبی موضوع آموزش را به بچه ها منتقل کند.

او اضافه کرد: موضوعاتی نیز در این نمایشگاه به آن ها پرداخته شده است، از جمله توجه به آموزش های آنلاین و الکترونیک، و به نظر می رسد سازمان میراث فرهنگی نیز باید به این حوزه بیش از پیش ورود پیدا کند و در این میان، مجموعه های فرهنگی تاریخی ما از جمله سعدآباد و نیاوران اماکنی هستند که می توانند برای اجرای برنامه های آموزشی در حوزه کودک مورد استفاده قرار گیرند.

مونسان گفت: در سازمان میراث فرهنگی به دنبال ایجاد و راه اندازی یک جریان میراث فرهنگی هستیم که در این میان به طور حتم صندلی بچه ها در این جریان سازی از اهمیت بالایی برخوردار است. بچه ها باید اهمیت میراث فرهنگی را درک نمایند و بدانند فخر یک کشور به همین داشته های فرهنگی است تا بتوانند به عنوان حافظان میراث فرهنگی نقش ایفا نمایند، ضمن این که در این نمایشگاه فعالیت هایی را در حوزه صنایع دستی دیدم که می تواند با آموزش مستمر و همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این آموزش ها تداوم یابد. در حوزه گردشگری نیز همکاری های خوبی را می توانیم با کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان انجام دهیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: به هر سه معاونت این تأکید را خواهم کرد که با کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان همکاری های خود را تقویت نمایند، همه مجموعه های فرهنگی تاریخی ما از جمله سعدآباد و نیاوران می توانند برای اجرای برنامه های مرتبط با بچه ها در اختیار کانون باشد.

او در ادامه با اشاره به ابنیه و ساختمان های در اختیار کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان که قدمت تاریخی دارند نیز گفت: می توان این ساختمان ها را به ما معرفی کرد تا آن ها را ثبت کنیم تا زمینه صیانت از این ابنیه بیش از پیش انجام گردد.

او در ادامه با اشاره به بازی های بچه ها و لزوم حفظ این بازی ها گفت: بعضی از این بازی ها که ریشه ای تاریخی و کهن دارند می توانند به عنوان میراث ناملموس ثبت شوند.

معاون رئیس جمهوری در ادامه با اشاره به لزوم آموزش موضوعات موزه ای به بچه ها از سوی کارشناسان حوزه کودک اضافه کرد: البته ما امکان جذب و استخدام نیروهای جدید را نداریم اما علاقه مندان به حوزه کودک و داوطلبان کانون پرورش فکری بچه ها ونوجوانان می توانند آموزش های لازم موزه داری را طی نمایند و با توجه به علاقه مندی و آگاهی آن ها به حوزه کودک می توانند به عنوان راهنمای افتخاری در موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی برای هدایت بچه ها فعالیت نمایند.

او همچنین با حضور در استودیو صدای کودک نیز گفت: خیلی خیلی خشنود هستم که به مناسبت روز جهانی و هفته ملی کودک در این نمایشگاه که به همت کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان برگزار شده است، حضور یافتم. انصافا به یاد دوران کودکی افتادم و جا دارد از همه افرادی که در این نمایشگاه زحمت کشیدند تا فضای شاد و با نشاطی را در این نمایشگاه برای بچه ها فراهم کردند تشکر کنم.

او اضافه کرد: خشنودم که بگویم بچه ها امروز ما باهوش تر، سرحال تر و آموزش پذیرتر جهت بالندگی کشور را تعقیب می نمایند و ان شاء الله ایران بزرگ ما به واسطه بچه ها امروز و مفاخر و بزرگان آینده صندلی بسیار والاتری را در جهان داشته باشد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 327

به "تقویت همکاری سازمان میراث فرهنگی با کانون پرورش فکری بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقویت همکاری سازمان میراث فرهنگی با کانون پرورش فکری بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید