تخفیف شهریه به برگزیدگان جشنواره دانشجویان نمونه دانشگاه آزاد

به گزارش مجله ستاره، به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، علیرضا صامت گفت: دومین مراسم معرفی دانشجویان نمونه کشوری این دانشگاه همزمان با روز دانشجو(16 آذرماه) برگزار می شود.

تخفیف شهریه به برگزیدگان جشنواره دانشجویان نمونه دانشگاه آزاد

وی افزود: برای دومین سال متوالی، دانشجویان نمونه این دانشگاه از 7 گروه مختلف علوم پایه، فنی مهندسی، پزشکی، علوم انسانی، دامپزشکی و هنر و معماری انتخاب و همزمان با مراسم روز 16 آذر با حضور رئیس هیات موسس و امنا و رئیس دانشگاه مورد تقدیر می شوند.

مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: دانشجویان نمونه از گروه های آموزشی و در مقاطع گوناگون باتوجه به کسب بالاترین امتیاز و بالاترین رتبه براساس آیین نامه و الحاقیه مربوطه انتخاب می شوند.

صامت بیان نمود: گذراندن آزمون جامع و داشتن مدرک زبان(EPT) و یا هریک از آزمون های استاندارد زبان انگلیسی برای شرکت در جشنواره دانشجوی نمونه در مقطع دکتری تخصصی (PHD) الزامی است.

وی گفت: برای دانشجویان مقطع دکتری تخصصی پژوهش محور نیز شرط ورود به این جشنواره، پذیرش یک مقاله آی اس آی مورد تایید وزارت علوم با EP حداقل 5/0 در همان مقطع تحصیلی الزامی است.

مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: دانشجویان مقطع دکتری تخصصی (پژوهش محور) نیز می توانند در جشنواره دانشجوی نمونه شرکت کنند. شرط ورود به جشنواره، پذیرش یک مقاله آی اس آی مورد تایید وزارت علوم با EP حداقل 5/0 در همان مقطع تحصیلی الزامی است.

صامت با بیان اینکه کسب حداقل معدل 16 در مقطع تحصیلی پیشین، برای دانشجویان تمام مقاطع تحصیلی و تمام گروه های آموزشی الزامی است، افزود: در قسمت امتیازدهی پژوهشی، چاپ مقالات در مجلات معتبر خارجی، مجلات علمی پژوهشی وعلمی و ترویجی، ارائه مقاله درهمایش ها و کنفرانس های داخلی و بین المللی، مجری یا همکاری در انجام طرح های تحقیقاتی، تالیف، ترجمه و گردآوری کتاب، اختراع، ابداع و نوآوری، تجاری سازی ایده در مقطع کنونی و تا سه سال قبل از مقطع تحصیلی کنونی نیز در امتیاز دهی مورد بررسی قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه از مقالات ارائه شده و پذیرفته شده در کنفرانس ها، مجامع علمی و بین المللی از هر دانشجو صرفا یک مقاله قابل ارائه، بررسی و امتیازدهی است، گفت: هرگونه نوآوری، عضویت در انجمن های علمی - دانشجویی، عضویت در شرکت دانش بنیان دانشگاهی، کسب مقام در مسابقات علمی کشوری و بین المللی که با عنوان دانشگاه آزاد اسلامی در آنها شرکت شده است تنها در حین تحصیل در مقطع کنونی مورد قبول است.

مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در بخش شئونات دانشجویی، تقید به انجام فرائض دینی، تقید به ضوابط و مقررات دانشجویی، تقید به مکارم اخلاقی و حسن شهرت، رفتار پسندیده و در شان دانشجو و دانشگاه با اساتید، همکلاسی ها ومسئولان دانشگاه اصل است.

نحوه محاسبه امتیازهای بخش های علمی، فرهنگی و شئونات دانشجویی به شرح زیر است:

مقطع تحصیلی

علمی

فرهنگی و اجتماعی

حداکثر-حداقل

شئونات

حداکثر-حداقل

جمع

آموزشی

پژوهشی

حداکثر-حداقل

کاردانی و کارشناسی ناپیوسته

45

20-6

30-10

5-3

100

کارشناسی

40

25-6

30-10

5-3

100

کارشناسی ارشد ناپیوسته

28

42-15

25-10

5-3

100

دکترای حرفه ای پزشکی،دندانپزشکی،داروسازی،دامپزشکی وکارشناسی­ارشد پیوسته

25

40-15

30-10

5-3

100

دکتری تخصصی Ph.D

18

52-20

25-10

5-3

100

صامت درخصوص نحوه امتیاز دهی در بخش پژوهشی برای انتخاب دانشجوی نمونه این دانشگاه گفت: ابداع و نوآوری ها، تاسیس شرکت های دانش بنیان و تایید شده توسط واحد دانشگاهی، شامل اخذ امتیاز می گردد.

وی بیان نمود: تمامی واحدهای دانشگاهی موظفند مطابق آیین نامه از اواخر آبان ماه هر سال نسبت به شناسایی دانشجویان واجد شرایط (حائز شرایط معدل) و تشویق آنها به شرکت در این آیین نامه اقدام کنند.

مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشجویان متقاضی باید حداکثر تا آخر آبان ماه هر سال، فرم های پیوست آیین نامه را تکمیل و به حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی واحد دانشگاهی تحویل دهند.

صامت تاکید کرد: به منظور رسیدگی به موقع و دقیق درخواست ها پس از انتها مهلت معین شده امکان بررسی و دریافت فرم های درخواستی امکانپذیر نیست.

وی با اشاره به ارائه تخفیف شهریه برای دانشجویان نمونه افزود: دانشجویان نمونه کشوری که در مقطع تحصیلی خود برای اتمام تحصیل فرصت بهره مندی از تخفیف شهریه در ترم های باقیمانده را نداشته اند، می توانند در صورت قبولی در مقطع تحصیلی بعدی مطابق جدول زیر از تخفیف شهریه بهره مند شوند.

کاردانی به کارشناسی نا پیوسته

بهره مندی از40 درصد تخفیف شهریه درترم های تحصیلی

کارشناسی به کارشناسی ارشد

بهره مندی از 30 درصد تخفیف شهریه درترم های تحصیلی(ترم های اخذ انتها نامه مشمول دریافت تخفیف نمی گردد)

کارشناسی ارشد به دکتری

20 درصد تخفیف شهریه درترم های تحصیلی(ترم های اخذ انتها نامه مشمول دریافت تخفیف نمی گردد)

دکتری عمومی به دکتری تخصصی

20 درصد تخفیف شهریه درترم های تحصیلی(ترم های اخذ انتها نامه مشمول دریافت تخفیف نمی گردند)

منبع: ویکی گرام
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1344

به "تخفیف شهریه به برگزیدگان جشنواره دانشجویان نمونه دانشگاه آزاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخفیف شهریه به برگزیدگان جشنواره دانشجویان نمونه دانشگاه آزاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید