تاکید بر تسریع در افزایش برداشت از میدان های مشترک نفتی

به گزارش مجله ستاره، خبرگزاری خبرنگاران- عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس گفت: به یقین باید با افزایش برداشت نفت به سمت تبدیل این محصول به محصولات با ارزش افزوده حرکت و از خام فروشی جلوگیری کرد.

تاکید بر تسریع در افزایش برداشت از میدان های مشترک نفتی

به گزارش سرویس سیاسی خبرنگاران به نقل از خانه ملت؛عبدالعلی رحیمی مظفری با اشاره به افزایش فراوری نفت به اندازه پیش از تحریم ها، به راهکارهای رونق بیشتر صادرات این طلای سیاه اشاره نمود و گفت: با افزایش فراوری نفت به تبع آن صادرات نیز توسعه پیدا می نماید اما گره زدن اقتصاد و عایدی کشور صرفا به صادرات نفت خام می تواند فرصت مهم افزایش فراوری را به تهدید تبدیل کند در حالی که یکی از سیاست های کلی نظام جمهوری اسلامی کاهش وابستگی به صادرات نفت خام است.

نماینده مردم سروستان و کوار و خرامه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بحث افزایش برداشت نفت با افزایش فروش دو موضوع کاملا فرق دارد و اضافه کرد: به یقین باید با افزایش برداشت به سمت تبدیل این محصول به محصولات با ارزش اضافه کرده حرکت و از خام فروشی جلوگیری کرد، با این وجود باید تمام کوشش خود را برای افزایش برداشت به ویژه از میدان های مشترک کنیم چراکه حفظ کردن فراوری نفت تا سقف 5 و نیم بشکه در روز به میلیاردها دلار سرمایه احتیاج دارد که باید از محل فروش نفت و تبدیل آن به ارزش اضافه کرده تامین گردد.

وی معتقد است حداکثر استفاده از موقعیت های پیش آمده در منطقه و جامعه بین المللی یا فرصتی که در تغییر و تحولات مدیران پیش می آید، بعلاوه افزایش قدرت رایزنی با همسایگان همگی در کنار هم می تواند به افزایش صادرات نفت یاری نمایند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت خارجه صرفا به یک وزارتخانه سیاسی تبدیل شده است، اضافه کرد: تحرک وزارت خارجه در حوزه های مالی، انرژی و کشاورزی و... می تواند نقش موثری در رونق مالی کشور داشته باشد، ضمن آنکه در این جهت نمی توان از نقش رایزن های مالی و سفرا، چشم پوشی کرد لذا نباید این افراد صرفا با نگاه سیاسی انتخاب شوند تا تبادلات و مبادلات تجاری ما با کشورهای دیگر افزایش پیدا کند./

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 14 تیر 1401 بروزرسانی: 14 تیر 1401 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 2075

به "تاکید بر تسریع در افزایش برداشت از میدان های مشترک نفتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید بر تسریع در افزایش برداشت از میدان های مشترک نفتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید