انحصار در حوزه خودرو به صورت گام به گام باید شکسته گردد

به گزارش مجله ستاره، تهران (پانا) - وزیر صمت می گوید نهاده های دامی با ارز 4200 تومانی وارد می گردد و در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار می گیرد و شبکه توزیع تا مصرف کننده نهایی در اختیار این وزارتخانه است.

انحصار در حوزه خودرو به صورت گام به گام باید شکسته گردد

به گزارش وزارت صمت، علیرضا رزم حسینی پس از نشست مشترک با معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در جمع خبرنگاران گفت: بیش از 5 هزار شرکت دانش بنیان با همکاری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور و وزارت صمت مشغول به فعالیت هستند که بیش از 50 درصد از این شرکت ها در حوزه های مرتبط با صنعت، معدن و تجارت به فعالیت می پردازند.

وی با اشاره به اینکه حدود 40 درصد از فراوری ناخالص داخلی و 38 درصد اشتغال پایدار مربوط به وزارت صمت است، توضیح داد: ظرفیت بسیار خوبی در وزارت صمت برای حمایت از شرکت های دانش بنیان وجود دارد و حتماً با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ریل گذاری جدیدی را برای حمایت از این گونه شرکت ها آغاز خواهیم کرد.

وزیر صمت در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دانش بنیان ها در حوزه ساخت داخل خودرو می توانند به یاری وزارت صمت بیایند، اضافه کرد: شرکت های رقیب برای رقابت با خودروسازان داخلی باید ایجاد شود و با ایجاد یک بازار رقابتی خودروی با کیفیت به مشتریان تحویل داده شود.

رزم حسینی ادامه داد: انحصار در حوزه خودرو به صورت گام به گام باید شکسته شود و امکان برخورداری مصرف کنندگان از یک خودروی با کیفیت و قیمت مناسب ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت های خوبی در حوزه ساخت داخل در بیشتر حوزه های صنعتی وجود دارد، گفت: در حوزه لوازم خانگی فراوری داخلی 58 درصد افزایش یافته است و رفتن شرکت های خارجی از بازار کشور فرصت مناسبی برای شرکت های فراوری کننده داخلی فراهم آورد.

وزیر صمت با تأکید بر اینکه برای رسیدن به جهش فراوری، بروکراسی اداری، قوانین دست و پاگیر و تعدد بخشنامه ها باید برطرف شود، توضیح داد: در این چهار هفته هیچ بخشنامه ای که منجر به تعدد بخشنامه ها و ایجاد مقررات زائد شود، صادر ننموده ایم.

رزم حسینی ادامه داد: سیاست جدید واردات در مقابل صادرات تا چند روز آینده ابلاغ خواهد شد. صادرکنندگانی که تعهدات ارزی دارند، می توانند مواد اولیه و یا کالاهای ضروری اولویت بندی شده توسط وزارت صمت را وارد نموده و بدین گونه برطرف تعهد ارزی کنند.

وی گفت: این فرصت خوبی است و سبب افزایش صادرات و تأمین مواد اولیه و کالاهای ضروری در شش ماهه دوم سال خواهد شد.

وزیر صمت در ادامه با اعلام اینکه سیاست وزارت صمت در جهت فراوانی و عرضه کالا است، بیان نمود: باید کالا در بازار فراوان شود چراکه با افزایش عرضه قیمت ها نیز کاهش می یابند.

رزم حسینی اضافه کرد: از شنبه آینده نظارت بر توزیع کالاها به صورت هوشمند برای مقابله با گران فروشی با همکاری تعزیرات در بازار تشدید می شود و بازرسی از مراکز اصلی، بنکداران و انبارداران طبق قانون انجام خواهد شد و در صورت مشاهده هر گونه تخلف برخورد قانونی صورت می پذیرد.

وی با اعلام اینکه قائل به عرضه همه محصولات فولادی در بورس فلزات هستیم، اضافه کرد: در چند روز آینده با همکاری شرکت های عظیم این فرآیند را هم آغاز خواهیم کرد.

وزیر صمت در مورد روغن نباتی نیز بیان نمود: شرایط ذخایر استراتژیک کشور در این حوزه خوب است، 79 هزار تن روغن خام نیز در چند روز گذشته میان کارخانجات فراوریی توزیع شده است.

رزم حسینی اضافه کرد: نگرانی از لحاظ تأمین روغن نداریم و مردم نیز نباید نگرانی داشته باشند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 5 آذر 1399 بروزرسانی: 5 آذر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1271

به "انحصار در حوزه خودرو به صورت گام به گام باید شکسته گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انحصار در حوزه خودرو به صورت گام به گام باید شکسته گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید