اعتراف معاون گردشگری به افول گردشگری ایران، ولی تیموری: فعالان گردشگری مستاصل شده اند، بیکاری گسترده در کمین صنعت گردشگری ایران است

به گزارش مجله ستاره، خبرنگاران: شرایط گردشگری ایران از مرحله بحران خارج و به مرحله ویرانی رسیده است. ولی تیموری معاون گردشگری کشور صبح امروز در دیدار با رییس فراکسیون گردشگری مجلس از افول گردشگری ایران سخن گفت.

اعتراف معاون گردشگری به افول گردشگری ایران، ولی تیموری: فعالان گردشگری مستاصل شده اند، بیکاری گسترده در کمین صنعت گردشگری ایران است

معاون گردشگری براساس آنچه وزارت میراث فرهنگی برای رسانه ها ارسال کرده است از لزوم حمایت ملی برای بقاء و حتی حیات دوباره صنعت گردشگری ایران سخن گفت و خطاب به محمدرضا دشتی اردکانی، رییس فراکسیون گردشگری مجلس از لغو سفر گردشگران خارجی به ایران در پی حوادث و اتفاقات ناخوشایند نیمه دوم سال 98 و پس از آن شیوع بیماری کرونا در کشور خبر داد که به تعبیر او منجر به افول گردشگری ایران در سطح ملی، منطقه ای و جهانی شد.

او به رییس فراکسیون گردشگری مجلس خبر داده است که به دلیل نبود امکان ترسیم دورنمای کلی برای خروج از این شرایط در بخش گردشگری فعالان حوزه گردشگری مستاصل شده اند و بیم آن می رود که فرایند تعدیل و اخراج کارکنان و کارشناسان حوزه گردشگری به تلاطم بیشتر در فضای کسب و کار گردشگری بیانجامد.

برهمین اساس معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی از رییس فراکسیون گردشگری مجلس خواسته است که به منظور احیای دوباره گردشگری بخشودگی مالیاتی و هزینه های تاسیسات گردشگری آسیب دیده از شیوع کرونا ضروری است که انجام این تدابیر نیز نیازمند حمایت ملی و کمک تمامی نهادهای فرابخشی مرتبط با موضوع سفر است.

او اعتراف کرده است که تا به امروز حمایت قابل توجهی از بخش گردشگری و صنایع دستی کشور صورت نگرفته و برغم مکاتبات و گزارش های ارسالی به مراجع مختلف، هیچگونه تمایزی نسبت به فعالان این حوزه در مقایسه با سایر حوزه ها که البته زمان بسیار کوتاهی با بحران بوجود آمده روبرو بودند، قائل نشده اند.

معاون گردشگری به رییس فراکسیون گردشگری مجلس پیشنهاد کرد: با ارایه تسهیلات با نرخ کارمزد تک رقمی و دوره تنفس یکساله و برخورداری افراد حقیقی و حقوقی دارای مجوز فعالیت گردشگری و صنایع دستی از تسهیلات سرمایه در گردش، همچنین امهال یکساله باز پرداخت تسهیلات دریافتی و بخشودگی کامل مالیات، عوارض و سایر هزینه های فعالان این دو حوزه در سالجاری جان دوباره به صنعت گردشگری کشور بخشیده شود.

سکاندار اصلی سیاستگذاری در بخش گردشگری کشور حالا که صنعت گردشگری ایران رو به نابودی گذاشته است و حتی شعار درمانی نیز نتوانسته است صنعت گردشگری ایران را از خطر سقوط در بحران های ایجاد شده برهاند، از رییس فراکسیون گردشگری مجلس خواسته است با توجه به رکود صنعت گردشگری و زیان های وارد شده به فعالان این صنعت، خصوصا در اثر بحران کرونا و به منظور ارائه راهکارهای مناسب جهت عبور از بحران، فراکسیون گردشگری مجلس رسیدگی مسائل و مسائل صنعت گردشگری ایران را مورد توجه قرار دهد.

اما پاسخ محمدرضا دشتی اردکانیرئیس فراکسیون گردشگری مجلس به ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی نیز در نوع خود جالب است.

او گفته است: کمک های بلاعوض به فعالان گردشگری آسیب دیده از بحران جاری باید در بودجه سال آینده دیده شود و شخصا این موضوع و پیشنهادات معاون گردشگری را از طریق فراکسیون گردشگری مجلس پیگیری می کند.

منبع: صدای میراث
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1157

به "اعتراف معاون گردشگری به افول گردشگری ایران، ولی تیموری: فعالان گردشگری مستاصل شده اند، بیکاری گسترده در کمین صنعت گردشگری ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراف معاون گردشگری به افول گردشگری ایران، ولی تیموری: فعالان گردشگری مستاصل شده اند، بیکاری گسترده در کمین صنعت گردشگری ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید