از دوست دخترِ شوهر تا آبگوشت؛ دردسرهای عجیب پلیس فرانسه در زمان قرنطینه

به گزارش مجله ستاره، یک غریبه به اسب من دست زد. آیا کرونا می گیرم؟؛ این تنها نمونه ای از پرسش های عجیب و غریب برخی از فرانسوی ها در تماس با پلیس از شروع دوران قرنطینه عمومی تا به امروز بوده است.

از دوست دخترِ شوهر تا آبگوشت؛ دردسرهای عجیب پلیس فرانسه در زمان قرنطینه

به گفته پلیس فرانسه، شمار این پیغام ها و پرسش ها به وسیله تماس مردم با شماره تلفن 17 ویژه فوریت ها منتقل شده در ده روز گذشته به شدت افزایش داشته است. یک سخنگوی ژاندارمری فرانسه در این زمینه به خبرگزاری فرانسه می گوید: مردم حوصله شان سر رفته و به هر بهانه ای تماس می گیرند، بعضی ها هم فقط می خواهند حرف بزنند.

فرانسه از روز سه شنبه 17 مارس (27 اسفند 1398) تا کنون به خاطر شیوع کرونا در قرنطینه است و نخست وزیر این کشور روز آدینه تمدید قرنطینه تا دو هفته دیگر را اعلام نمود. بر اساس مقررات قرنطینه، مردم تنها در موارد استثنایی از جمله خرید مایحتاج روزانه و ورزش انفرادی در شعاع یک کیلومتری و نیز به دلایل موجه پزشکی حق خروج از منزل را دارند.

نمونه های جالب دیگر

در شهر دیژون زنی با شماره 17 تماس گرفته و درخواست یاری می نماید. او می گوید: من بعد از طلاقم شریکی برای زندگی پیدا نموده و ترتیبی داده ام تا همدیگر را ببینیم. اما منزل او 25 کیلومتر از من دورتر است. چه کار کنیم؟

در شهرستان پیکاردی در شمال فرانسه، پلیس جلو مردی را می گیرد و از او درباره این که چرا بیش از 50 کیلومتر از خانه اش دور شده شرح می خواهد. مرد می گوید: دنبال کاسوله می گردم . کاسوله نوعی خوراک فرانسوی شبیه آبگوشت است که با گوشت و لوبیا سفید درست می گردد.

یک مأمور پلیس می گوید به یک نفر برای شستن خودرو از خانه بیرون آمده یادآوری نموده که این واقعا یک مورد اضطراری نیست و مأمور دیگری نیز می گوید: تماس های زیادی برای دریافت اطلاعات جدی گرفته می گردد، اما بعضی ها انگار بعضی وقت ها سوء استفاده می نمایند و پرسش هایشان در مرز بلاهت است.

شوهرم می تواند نزد دوست دخترش برود؟

یکی از مأموران پلیس شهرستان رون به مرکزیت لیون می گوید: در یک مورد هم یک زوج داشتیم که زیادی باز و آزاد بودند و می خواستند بدانند که آیا آقا می تواند برای تعطیلات آخر هفته نزد دوست دخترش برود یا نه.

با این همه پلیس فرانسه گفته مورد بسیار جدی در این زمینه آن است که آمار تماس های مربوط به خشونت های خانگی و اختلافات همسایگی در مدت قرنطینه بسیار بالا رفته است.

مأمور پلیس رون در خصوص افزایش تماس های مردم به طور کلی، به خبرگزاری فرانسه می گوید: هر روز شاهد افزایش این گونه تماس ها هستیم که از ساعت هشت شب بیشتر هم می گردد. پرسش هایی دارند که بعضی وقت ها جدی است و بعضی وقت ها هم نظیر این که آیا در زمان قرنطینه می توانند آشغال ها را دم در بگذارند یا نه.

افزایش تماس های مردم با پلیس در شهرستان ژیروند در جنوب غرب فرانسه در مدت قرنطینه بسیار چشمگیر بوده است. یکی از مأموران پلیس این منطقه می گوید: بعضی مردم اطلاعاتی می خواهند نظیر این که من امروز صبح سگم را بیرون بردم، آیا غروب هم می توانم او را بیرون ببرم؟

بر پایه مقررات قرنطینه جاری در فرانسه، بیرون بردن حیوان خانگی برای گردش از جمله موارد استثنا محسوب می گردد.

شکایت از همسایگان

به گفته پلیس فرانسه، بعضی از شهروندان نیز برای دادن گزارش دیگران و به ویژه همسایگان خود با مأموران تماس می گیرند. یک افسر پلیس در شهرستان اردش در جنوب فرانسه با ذکر نمونه هایی از این تماس ها می گوید: یکی تماس گرفته بود، می گفت: همسایه من با آدم های زیادی حرف می زند و شرایط قرنطینه را رعایت نمی نماید. دیگری هم زنگ زده بود و گفته بود که آدم های زیادی در خانه همسایه اش حضور دارند.

پلیس فرانسه با انتشار توییتی با شرح این که خط شماره 17 تنها برای موارد فوری و پلیسی است از مردم خواسته تا برای موارد مربوط به کرونا منحصرا با شماره دیگری که به همین منظور در نظر گرفته شده تماس بگیرند.، یورونیوز

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 881

به "از دوست دخترِ شوهر تا آبگوشت؛ دردسرهای عجیب پلیس فرانسه در زمان قرنطینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از دوست دخترِ شوهر تا آبگوشت؛ دردسرهای عجیب پلیس فرانسه در زمان قرنطینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید