آلودگی هوای پایتخت وارد هشتمین روز پیاپی شد

به گزارش مجله ستاره، بر اساس پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در صبحگاه امروز (30 آذر ماه) کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته که عمدتا ناشی از عدم وزش باد مؤثر و افزایش تردد خودرو ها است.

آلودگی هوای پایتخت وارد هشتمین روز پیاپی شد

به گزارش ایسنا، طی روز با حاکمیت جو پایدار و تندی ناچیز باد، شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد و کیفیت هوا در شرایط نامطلوب باقی می ماند.

با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت پیش بینی می شود با افزایش ترافیک شامگاهی در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد، هرچند با افزایش تندی باد در ساعات پایانی امشب (30 آذر ماه) تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد.

در نخستین ساعات فردا (1 دی ماه) با افزایش تردد خودرو ها و عدم وزش باد انتظار می رود غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق افزایش پیدا کند و در برخی مناطق پرتردد کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد. طی روز نیز مشابه روز قبل حاکمیت جو پایدار باعث تجمع آلاینده ها خواهد شد.

با استمرار این شرایط جوی تا ساعات پایانی فردا (1 دی ماه) پیش بینی می شود کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 104 بود و هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 114 است و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس است.

در چنین شرایطی توصیه می شود افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی، سالمندان و بچه ها فعالیت های طولانی و سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

منبع: فرارو
انتشار: 11 بهمن 1399 بروزرسانی: 11 بهمن 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1399

به "آلودگی هوای پایتخت وارد هشتمین روز پیاپی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلودگی هوای پایتخت وارد هشتمین روز پیاپی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید