60 درصد موتورسواران در آذربایجان شرقی گواهینامه ندارند

به گزارش مجله ستاره، سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی گفت: 60 درصد از رانندگان موتورسیکلت این استان گواهینامه ندارند و باید این موضوع ساماندهی گردد.

60 درصد موتورسواران در آذربایجان شرقی گواهینامه ندارند

برای سفری دلچسب با آذربایجان تور لحظه آخری همراه شوید و از شهر زیبای باکو دیدن کنید و با فرهنگ مردم خونگرم آذربایجان آشنا شوید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، احمد موقری، سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی شنبه 14 دی در جلسه ساماندهی موتورسیکلت سواران در کلان شهرها برای کاهش وقوع جرم، اضافه نمود: یکی از معضلات مهم شهری تردد موتورسیکلت سواران است که باید با همکاری ادارات و سازمان های مربوطه ساماندهی آنها در راستای جلوگیری از وقوع جرایم مرتبط، ساماندهی شوند.

وی مخدوش بودن یا فقدان پلاک، رانندگی خلاف جهت، سرعت و سبقت غیر مجاز، تردد از معابر ممنوع و خطوط ویژه، عدم استفاده از کلاه ایمنی، سوار کردن ترک نشین بیش از حد مجاز، حمل غیرمتعارف بار، انجام حرکات نمایشی، مکالمه با تلفن همراه حین رانندگی و عدم رعایت قوانین و مقررات را از تخلفات رانندگان موتورسیکلت بیان کرد.

موقری اضافه نمود: همچنین کیف قاپی، ایجاد مزاحمت و سرقت از منزل و مغازه نیز از جرایم مرتبط با موتورسیکلت سواران است.

وی بر راه اندازی سامانه ثبت موتورسیکلت های توقیفی، برخورد با پلاک های مخدوش، تسریع در فرایند اسقاط موتورسیکلت های رسوبی، اِعمال مجازات های بازدارنده، آموزش همگانی، الزام فروشندگان و توزیع کنندگان به تحویل کلاه ایمنی به همراه موتورسیکلت و جلوگیری از فراوری و فروش کلاه ایمنی غیراستاندارد را مئرد تاکید قرار داد.

موقری ادامه داد: جایگزین کردن موتورسیکلت های استاندارد جهانی و خارج کردن موتورسیکلت های بالای 10 سال سن از ناوگان موتوری و اهدای مجوز خرید و فروش موتورسیکلت فقط به دارندگان گواهینامه رانندگی نیز باید مورد توجه جدی دستگاه های ذی صلاح قرار بگیرد.

در این جلسه گزارش آخرین شرایط جرایم موتورسیکلت سواران توسط پلیس آگاهی و هدایت و رانندگی در حوزه های مربوطه ارائه و راه اندازی سامانه ثبت موتورسیکلت های توقیفی پیگیری شد.

همچنین در مورد تدوین و معین برخورد با پلاک های مخدوش موتورسیکلت سواران و آموزش همگانی به وسیله رسانه ها و تدوین بسته های تشویقی به استفاده کنندگان از کلاه ایمنی موتورسیکلت سواران قانونمند بحث و پیشنهادات اجرایی ارائه شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 684

به "60 درصد موتورسواران در آذربایجان شرقی گواهینامه ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "60 درصد موتورسواران در آذربایجان شرقی گواهینامه ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید