کولاکوویچ: می خواهیم آینده را رقم بزنیم

به گزارش مجله ستاره، به گزارش خبرنگاران و به نقل از فدراسیون ، تیم ملی والیبال ایران بامداد روز دوشنبه 29 مرداد ماه تهران را به مقصد جاکارتا ترک می نماید تا در بازی های آسیایی حضور پیدا کند. ایگور کولاکویچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران پیش از سفر به این رقابت ها در گفت و گویی تفصیلی به شرح اتفاقات اخیر تیم ملی و آینده بازیکنانش پرداخت.

کولاکوویچ: می خواهیم آینده را رقم بزنیم

به معنوی نژاد زمان خواهیم داد تا به فرم ایده آل خود برسد سرمربی تیم ملی والیبال ایران در ابتدا وضعیت بازیکنان و تیم خود را این طور تشریح کرد: چیزی که شاید باید درباره آن صحبت کنیم این است که جواد معنوی نژاد به آمادگی که می خواهیم نرسیده اما پیش بینی می کنیم به شرایط مورد نظر برسد. البته فرهاد قائمی هم مصدومیتی داشت که او تنها سه جلسه از تمرین را از دست داد و این موضوع به دلیل مصدومیت در ناحیه زانو است و وضعیت نگران نماینده ای ندارد. اما معنوی نژاد سه ماه را از دست داد و بنابر این در سطح حرفه ای این سه ماه خیلی اهمیت دارد تا او به سطح ملی برسد و این یک مقداری به زمان احتیاج دارد و فکر می کنم که دیگر مشکل خاصی درباره بازیکنان تیم ملی وجود ندارد. قائمی یکی از پایه های تیم ملی است و یک مصدومیت جزئی داشت و حادثه ای پیچیده رخ نداد که بازیکنی مانند او را کنار بگذاریم. در مورد جواد معنوی نژاد با توجه به اینکه زمان انتخاب تیم ملی او در فرم ایده آل نبود، 3 ماه زمان دادیم تا او خود را به شکل ایده آل برساند. ما مطمئن هستیم که شرایط بهتر خواهد شد و او خود را به موقعیتی که باید، می رساند. همه بازیکنان در شرایط ایده آل هستند و آینده خوبی را برای آنها پیش بینی می کنم.

می خواهیم آینده را رقم بزنیم والیبال ایران یک بار دیگر مسابقات قهرمانی جهان و بازی های آسیایی را به صورت پی در پی پیش رو دارد. شرایط تیم ملی کنونی والیبال ایران تفاوت هایی با دوره قبلی این رقابت ها دارد که کولاکویچ در این خصوص می گوید: من نمی توانم هیچ مقایسه ای را انجام دهم. دوره گذشته ایران در لیگ جهانی چهارم و در قهرمانی جهان ششم شد و در آسیا به قهرمانی رسید و این یک نتیجه ایده آل و خیلی خوب بود اما اساسا مقایسه دو تیم خیلی اشتباه است. آن تیم تمام بازیکنان را در بهترین سطح داشت و جوانگرایی انجام نشده بود. من به شرایط تیم ایران در آن زمان اشراف نداشتم اما تیم ما اکنون تیم جوانی است و ما می خواهیم آینده را رقم بزنیم. ما به نتیجه هم قطعا فکر می کنیم و نتیجه برای ما مهم است اما خیلی از بازیکنان تیم نوجوانان و جوانان را در تیم خود داریم و بنابر این باید به این بازیکنان اجازه رشد بدهیم و آینده این بازیکنان و والیبال ایران برای ما بسیار مهم است.

بدون هواداران بسیاری از اتفاقات را نمی توانستیم رقم بزنیم سرمربی تیم ملی والیبال ایران در خصوص ویژگی های تیم کنونی و نکاتی که از این تیم باید بیشتر از همیشه دنبال گردد هم گفت: من اصلا دوست ندارم در مورد گذشته صحبت کنم زیرا در آن تیم حضور نداشتم. واقعا در تیم خود بازیکنان با انگیزه ای داریم که همگی کمک می نمایند و به صورت کامل در تمرینات حضور دارند. هر چند من فارسی متوجه نمی شوم اما خواستن را در تیم می بینم و همه این مسائل در کنار هم احتمال خواستن نتیجه خوب را ممکن می نماید. من به نظر جامعه والیبال و هواداران احترام می گذارم زیرا باید این واقعیت را بپذیریم که بدون هوادار والیبال در ایران خیلی از این اتفاقات را نمی توانستیم رقم بزنیم. اگر بخواهم به این موضوع فکر کنم که باید حتما بهتر از نتایج قبلی را کسب کنم، باید به خانه برگردم. موضوع مهم این است که من و اعضای تیم بهترین کوشش را انجام می دهیم تا شرایطی که می خواهیم را به دست آوریم. اینکه بخواهیم فقط به تکرار نتیجه فکر کنیم، چیز جالبی نیست.

تیم ملی جایی برای عده ای خاص ایگور کولاکویچ در خصوص آینده تیم ملی و دستاوردهایی که امید می رود به آن دست پیدا کنیم نیز گفت: موضوع پر اهمیت در مورد شرایط کنونی تیم ملی این است که بازیکنان قدیمی حضور بازیکنان جدید را پذیرفتند و از آنها حمایت کردند تا ارتباط نزدیکی میان آنها برقرار گردد. این موضوع در کمتر تیمی اتفاق می افتد. این حمایت نکته سورپرایز نماینده تیم ما است. این موضوع برای من تعجب آور و جالب بود که بازیکنان جوان مانند حضرت پور و توخته و چند چهره دیگر که حتی در لیگ نیز بازی های زیادی انجام ندادند، در لیگ ملت ها حاضر می شوند و با کیفیت به میدان می روند. این اتحاد میان دو نسل برای من شگفت انگیز بود. همه والیبال ایران غفور، معروف، موسوی و غیره را می شناسند اما این ارتباط با بازیکنان جوان یک اتفاق خاص و شگفت انگیز بود. ما با این تیم ملی به همگان نشان دادیم که در های تیم ملی به روی بازیکنان جوان و با انگیزه ای که خود را نشان دادند، باز است. تیم ملی جایی برای عده ای خاص نیست و من مطمئن هستم که این موضوع باعث می گردد ما در سال آینده نیز از بازیکنان جوان استفاده کنیم.

این صبر است که آینده والیبال ایران را رقم می زند در سرانجام کولاکویچ صحبت های خود را این طور به سرانجام رساند: دوست دارم به مردم ایران بگویم که درست است که خیلی از این بازیکنان در رده های سنی پایین قهرمانی جهان را تجربه نموده باشند اما در رده بزرگسالان داستان کاملا متفاوت است. این صبر است که به تیم فرصت می دهد تا آینده خوبی را برای والیبال ایران رقم بزند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 شهریور 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 18

به "کولاکوویچ: می خواهیم آینده را رقم بزنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کولاکوویچ: می خواهیم آینده را رقم بزنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید