نصب درخت زندگی دو هنرمند ایرانی در لیون

به گزارش مجله ستاره، اثر هنر مفهومی لیلا فرزانه و کامران افشارنادری بر دیوار ورودی موسسه تمدن اسلامی لیون فرانسه نصب شده که اواسط ماه آینده میلادی افتتاح می گردد.

نصب درخت زندگی دو هنرمند ایرانی در لیون

به گزارش مجله ستاره، درخت زندگی عنوان این اثر چشمگیر سرامیکی است که 9.5 در 3.5 متر ابعاد آن است و 3500 قطعه سرامیکی و 630 هرم (هر هرم از 10 تا 12 وجه آینه و سرامیک تشکیل شده) کنار هم دارد. این دو هنرمند ایرانی دو سال تمام برای خلق و نصب این اثر شاخص وقت صرف نموده اند.

فرزانه سرامیستی برجسته است و افشارنادری دکترای معماری از ایتالیا دارد و همیشه هنر را از دریچه معماری پیگیری نموده است. این دو هنرمند درخت زندگی را بر مبنای هنر ایران و اشتراک های فرهنگی سایر ملل خلق نموده اند؛ اثری که زیرساخت آن سرامیک اما نقش محوری با خط نستعلیق، نور، رنگ و آینه است. غیر از همه اینها، مهندسی و سازماندهی این سازه بزرگ و کنار هم نشاندن آن همه قطعه ریز، دستاورد بزرگ دیگر پروژه است.

موسسه تمدن اسلامی با مشارکت کشورهای عربستان، امارات، قطر و... میانه های ماه سپتامبر با حضور مقام های بلندپایه فرانسوی در لیون افتتاح می گردد و این اثر ایرانی تنها کار هنری مجموعه است که در ورودی ساختمان خودنمایی می نماید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 298

به "نصب درخت زندگی دو هنرمند ایرانی در لیون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصب درخت زندگی دو هنرمند ایرانی در لیون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید