شمار تلفات جهانی کرونا از 650000 گذشت ، مشاور امنیت ملی ترامپ کرونا گرفت

به گزارش مجله ستاره، شمار تلفات ناشی از بیماری کووید-19 ناشی از کروناویروس جدید در سراسر دنیا از 650000 مورد گذشته و شمار موارد عفونت به بالای 16 میلیون رسیده است.

شمار تلفات جهانی کرونا از 650000 گذشت ، مشاور امنیت ملی ترامپ کرونا گرفت

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین بیماری کووید-19 در کانون هایی در آسیا، اروپا و آمریکا دوباره سر برآورده است و باعث تجدید محدودیت ها، قرنطینه های هدفمند و دستور برای ماسک زدن اجباری شده است.

استرالیا با مرگبارترین اوج گیری کرونا از هنگام آغاز پاندمی روبرو شده، هنگ کنگ دچار شمار بی سابقه موارد عفونت شده و شمار موارد روزانه کرونا در اسپانیا در 24 ساعت گذشته سه برابر شده است.

آمریکا هنوز از لحاظ شمار عفونت ها با حدود 4300000 مورد عفونت و بیش از 150000 مورد تلفات در راس بقیه کشورها قرار دارند.

سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه 6 مرداد بیان کرد کارشناسان این سازمان این هفته در این باره بحث خواهند کرد که شش ماه پس از اینکه شیوع کرونا به عنوان شرایط اضطراری بهداشت عمومی اعلام شد، آیا می توان سطح هشدار را کاهش داد یا نه.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نیز روز دوشنبه در حالی که ماسک زده بود، در ایالت کارولینای شمالی درباره احتمال دستیابی به واکسنی برای کرونا تا خاتمه سال سخن گفت. ترامپ که محبوبیتش به علت نظر بسیاری از آمریکاییان درباره سوءمدیریت بحران کرونا، افت نموده است، گفت: مطمئنم که همه آمریکاییان کار درست را انجام می دهند، اما به همه قویا توصیه می کنم به خصوص فاصله گیری اجتماعی را رعایت نمایند، بهداشت کامل را رعایت نمایند، از گردهمایی پرازدحام پرهیز نمایند و در موارد لازم ماسک بزنند.

ترامپ در این سخنان گفت که اخبار مثبتی را شنیده است که تا خاتمه امسال واکسن بالقوه ای برای کرونا در اختیار قرار خواهد گرفت.

از طرف دیگر روز دوشنبه اعلام شد که آزمایش کرونای رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی ترامپ مثبت شده است. او بالاترین مقام در میان حلقه اطرافیان ترامپ است که تا به حال دچار کرونا شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1134

به "شمار تلفات جهانی کرونا از 650000 گذشت ، مشاور امنیت ملی ترامپ کرونا گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار تلفات جهانی کرونا از 650000 گذشت ، مشاور امنیت ملی ترامپ کرونا گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید