آغاز طراحی بازسازی بازارچه قاجاری نائب آقا

به گزارش مجله ستاره، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، آغاز طراحی بازسازی بازارچه قاجاری نائب آقا صورت گرفت.

آغاز طراحی بازسازی بازارچه قاجاری نائب آقا

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی جلد کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

جریان چیست؟

نصراله آبادیان با اشاره به اینکه حفاظت میراث فرهنگی و تاریخی شهر تهران یکی از مهم ترین دغدغه های مدیریت شهری است؛ درباره بازارچه قاجاری نائب آقا اضافه کرد: این بازارچه تمام ویژگی های یک بازار در دوران قاجار را دارد که از نشانه های آن می توان به طاق های ضربی در 4 سوی این بازار اشاره نمود.

آبادیان با بیان این که بازارچه نائب آقا با سازه خرما ساخته شده و در سنوات گذشته نیز یک دوره بازسازی روی آن صورت گرفته است؛ از شروع فاز اول و دوم طرح بازسازی بازارچه از سوی اداره زیبا سازی معاونت خدمات شهری و محیط زیست اطلاع داد که پس از تکمیل طراحی و تهیه برآوردهای عملیات اجرایی در سال 1400 عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد.

به گفته آبادیان، در طرح بازسازی بازارچه، کف سازی، جزئیات اجرای در و پنجره ها، پیرایش جداره، تابلوها، استحکام بخشی سقف، نورپردازی تمام سطوح همچنین فضای سبز محوطه بازارچه و بازسازی سقاخانه در دستور کار است.

او همچنین در باره سقاخانه ورودی بازارچه که از سقاخانه های قدیمی شهر تهران است؛ بیان نمود: در طرح بازسازی سقاخانه، اولویت با برگرداندن به حالت اولیه است که همزمان با بازسازی بازارچه عملیات اجرایی آن در نیمه اول سال 1400 شروع و طی 6- 8 ماه به خاتمه خواهد رسید.

منبع: همگردی
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1396

به "آغاز طراحی بازسازی بازارچه قاجاری نائب آقا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز طراحی بازسازی بازارچه قاجاری نائب آقا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید