سوری: احتمال رخداد پیک پنجم در کوتاه مدت بسیار کم است

به گزارش مجله ستاره، رئیس کمیته اپیدمیولوژی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: احتمال رخداد پیک پنجم در کوتاه مدت بسیار کم است، اما استعداد بالقوه برای پیک پنجم وجود دارد و ممکن است در ماه های پیش رو اتفاق بیفتد.

سوری: احتمال رخداد پیک پنجم در کوتاه مدت بسیار کم است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، حمید سوری، رئیس کمیته اپیدمیولوژی ستاد ملی مقابله با کرونا در پاسخ به این پرسش که آیا با پیک پنجم کرونا نیز در کشور روبه رو خواهیم شد؟، عنوان نمود: احتمال رخ داد پیک پنجم در کوتاه مدت بسیار کم است، اما ممکن است در ماه های پیش رو اتفاق بیفتد.

وی متذکر شد: البته این اتفاق بستگی به خود ما دارد؛ اینکه چقدر پوشش واکسیناسیون را گسترش دهیم؛ چرا که باید سرعت واکسیناسیون را افزایش داده و به روزی 400 هزار دُز تزریق برسیم تا ایمنی جمعی ایجاد گردد؛ در نتیجه باید رعایت پروتکل ها کماکان ادامه داشته باشد.

رئیس کمیته اپیدمیولوژی ستاد ملی مقابله با کرونا ابراز داشت: متأسفانه کشور ما چهار بار دچار پیک های مختلف شده که عمدتاً ناشی از این بوده که مسئولان و مردم دچار خوش بینی کاذب شدند که به سراغ زندگی عادی برمی گردیم، اما اینطور نبود. بسیاری از کشور ها سه پیک داشتند، اما ما چهار پیک داشتیم که این نشان دهنده این است که خیلی زود باور خوش بینانه ای داشتیم و مراسم های مختلف را برگزار کردیم.

سوری اضافه کرد: بنابراین استعداد بالقوه برای پیک پنجم وجود دارد؛ با توجه به اینکه مواردی از واریانت های جدیدی به کشور آمده، اما سرنوشت محتومی به حساب نمی آید و باید بیشتر مراقبت کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 تیر 1400 بروزرسانی: 3 تیر 1400 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1662

به "سوری: احتمال رخداد پیک پنجم در کوتاه مدت بسیار کم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوری: احتمال رخداد پیک پنجم در کوتاه مدت بسیار کم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید