سوروس: دشمنی آمریکا با چین به جنگ جهانی سوم می انجامد

به گزارش مجله ستاره، خبرنگاران: میلیاردر یهودی آمریکایی و حامی انقلاب های مخملی و رنگی می گوید اگر آمریکا و چین روابط محبت آمیز ای با یکدیگر نداشته باشند، تشدید اوضاع می تواند منجر به بروز جنگ جهانی سوم گردد.

سوروس: دشمنی آمریکا با چین به جنگ جهانی سوم می انجامد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جرج سوروس، میلیاردر معروف یهودی آمریکایی و مؤسس بنیاد سوروس که پشتیبانی های نظری و عملی انقلاب های مخملی و رنگین را در کشورهای مختلف جهان به عهده داشته در جدید ترین یادداشت خود در مجله الکترونیکی آنالیز کتاب نیویورک (New York Review of Books) می نویسد آمریکا باید با چین دوست باشد وگرنه جهنمی پدید خواهد آمد.

وی نوشت: هم آمریکا و هم چین در نزدیکی و تفاهم منافعی حیاتی دارند زیرا راستا دیگر ناخوشایند خواهد بود. فایده های یک توافق نهایی بین چین و آمریکا نیز می توانند به همین سان بسیار باشد.

سوروس در ادامه می نویسد: روابط حاصل جمع صفر با چین فایده کم و زیان بسیاری برای آمریکا خواهد داشت. به بیان دیگر، آمریکا قدرت چانه زنی کمی دارد. این کشور البته می تواند مانع پیشرفت چین گردد اما این امر بسیار خطرناک خواهد بود.

سوروس مدعی است ژی جین پینگ، رئیس جمهور چین، ممکن است برای حفظ قدرتش تنش با یکی از همسایگان متحد آمریکا را افزایش داده و به اتحادی سیاسی و نظامی با روسیه برسد: در چنین وضعیتی، مناقشه خارجی ممکن است به یک رویارویی نظامی با یک متحد آمریکا به مانند ژاپن منجر گردد، مبالغه آمیز نیست که بگوییم در چنین حالتی در آستانه جنگ جهانی سوم قرار می گیریم.

وی می گوید که معتقد است اتحاد نظامی بین چین و روسیه برای مقابله با آمریکا دست کم یک دهه زمان احتیاج خواهد داشت.

سوروس می نویسد: رقابت بین آمریکا و چین اجتناب ناپذیر است اما باید تحت کنترل بوده و شامل استفاده از نیروی نظامی نباشد.

منبع: تسنیم
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 614

به "سوروس: دشمنی آمریکا با چین به جنگ جهانی سوم می انجامد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوروس: دشمنی آمریکا با چین به جنگ جهانی سوم می انجامد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید