رهایی از بهشت نامزد کسب جایزه در روز انیمیشن بازار کن

به گزارش مجله ستاره، به گزارش خبرنگاران به نقل از انیمیشن مگزین، فیلم سینمایی رهایی از بهشت همراه دو فیلم دیگر شامل ژوناد محصول ژاپن و ایگبال محصول مشترک فرانسه و انگلستان نامزد دریافت جایزه بهترین انیمیشن مضمونی در روز انیمیشن جشنواره کن شد.

رهایی از بهشت نامزد کسب جایزه در روز انیمیشن بازار کن

از وبسایت دولت جمهوری اسلامی ایران دیدن نمایید.

روز انیمیشن در کن با روز بزرگ اکتشافات 23 ماه می در بخش بازار این جشنواره فیلم معتبر شروع می شود. در فهرست فیلم های نمایشی امسال بونوئل در لابیرنت لاک پشت ها محصول مانوئل کریستوبال، رهایی از بهشت ساخته علی نوری اسکویی و ژوناد ساخته شینیچیرو کیمورا جای دارند.

نام انیمیشن اقبال: بچه بدون ترس ساخته میشل فوزلیه و بابک پیامی نیز در میان برندگان این جایزه جای دارد.

این بخش که از سوی سایت فیلم فستیوال و فستیوال انیمیشن مونترال در جشنواره فیلم کن راه اندازی شده از ساعت 1:30 بعداز ظهر در پالاس بی برگزار می شود. در عین حال بهترین های جشن از برندگان اخیر جشنواره و نیز شماری از فیلم های بلند و کوتاه در این بخش به نمایش درمی آیند.

رهایی از بهشت انیمیشن ایرانی ساخته علی نوری اسکویی یک انیمیشن با تکنیک ترکیبی است که با خطوطی درهم تنیده از خیال پردازی، قصه گویی و واقعیت شکل گرفته است. داستان در شهری جنگ زده می گذرد و داستان معلم مدرسه ای را روایت می کند که اسمش ساره و نویسنده است. او سعی دارد تا دو تن از دانش آموزانش بتوانند پدرانشان را پیدا کنند و در عین حال با تعریف کردن قصه هایی این بچه ها را تشویق می کند. اما بعد متوجه می شود قهرمان داستان هایش واقعی است.

بونوئل در لابیرنت لاک پشت ها ساخته سالوادور سیمو که سال 2018 اکران می شود بر مبنای رمان گرافیکی فرمین سولی ساخته شده است. داستان این فیلم لوییس بونوئل فیلمساز سورآلیست را در جوانی و در دهه 1930 در پاریس نمایش می دهد که مستندی درباره جامعه لاس هاردس -یکی از فقیرترین و بینواترین محله های اسپانیا- را تهیه می کند.

ژونات تهیه شده توسط شیزوکو تسویا ساخته شینیچیرو کیمورا نیز بر مبنای یک داستان واقعی ساخته شده است که با سفری در زمان روایت می شود. داستان در سال 1945 درباره دکتری سوییسی به نام مارسل ژونات است که ریاست صلیب سرخ ژاپن را برعهده دارد.

رهایی از بهشت همچنین دیروز (22 ماه می) ساعت 8 شب در بخش بازار جشنواره کن نمایش داده شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 860

به "رهایی از بهشت نامزد کسب جایزه در روز انیمیشن بازار کن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهایی از بهشت نامزد کسب جایزه در روز انیمیشن بازار کن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید