تصاویر، راه حل مکرون برای مهار جلیقه زردها

به گزارش مجله ستاره، رئیس جمهوری فرانسه پس از آنالیز خسارت های ناشی از ناآرامی پاریس، ریاست یک نشست بحران را بر عهده گرفت.

تصاویر، راه حل مکرون برای مهار جلیقه زردها

به گزارش ایسنا این جلسه در نهایت به درخواست برای برگزاری چهارمین دور از مذاکرات با فعالان ضد دولتی ختم شد که دو هفته است در اعتراض به افزایش بهای سوخت و افزایش هزینه های زندگی دست به تظاهرات زده اند. امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه یکشنبه با نخست وزیر، وزیر کشور و مقام های ارشد سرویس امنیتی فرانسه دیدار کرد تا راهکاری برای مقابله با خشونتی که صدها زخمی بر جای گذاشته است، بیابد.

براساس اعلام کاخ الیزه، ادوار فیلیپ نخست وزیر فرانسه خواهان ملاقات با سازمان دهندگان اعتراضات و رهبران احزاب شده است و تمایل بر گفت وگو را تاکید نموده است. فرانسوا دو روژی، وزیر محیط زیست فرانسه در روزهای اخیر با نمایندگان معترضان موسوم به جلیقه زردها دیدار کرد اما نتوانست آنها را برای سرانجام دادن به اعتراضات متقاعد کند.

طبق این بیانیه، ماکرون به فیلیپ دستور داده امروز (دوشنبه) با رهبران احزاب سیاسی و نمایندگان جلیقه زردها دیدار کند. ماکرون همچنین از وزیر کشور خواست نیروهای امنیتی را برای مقابله با اعتراضات در آینده آماده کند.

رئیس مجلس سنای این کشور نیز توضیح داد، دولت باید از تصمیمش مبنی بر افزایش مالیات های سوخت صرف نظر کند. دولت حق ندارد سومین شنبه سیاه را ایجاد کند.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت فرانسه اعمال وضعیت فوق العاده برای مقابله با معترضان را بعید ندانسته اما یک مقام در کاخ ریاست جمهوری گفت، در این جلسه ایده برقراری وضعیت فوق العاده بحث نشد.

این اعتراضات در ابتدا علیه افزایش مالیات سوخت شروع شد اما به خشمی سراسری علیه دستور کار ماکرون جوان تبدیل شد. رئیس جمهوری فرانسه یکشنبه در بازدید از طاق نصرت در پاریس به آنالیز وضعیت و برآورد خسارت پرداخت. معترضان فرانسوی روی دیوارهای این بنا که یادبودی برای کشته های جنگ فرانسه است، با اسپری دیوارنگاری کردند و به اطراف آن خسارت وارد کردند.

معترضان در داخل طاق نصرت هم به مجسمه ها خسارت وارد کردند. ماکرون همچنین به سراغ خودروهای سوخته و ساختمان های آسیب دیده رفت و عملکرد پلیس را ستود اما از سوی گروه هایی از مردم هو شد.

به گفته پلیس پاریس، 412 تن شنبه حین اعتراضات بازداشت شدند و 378 تن هنوز در بازداشت مانده اند. فرمانده پلیس پاریس با تقبیح خشونت ها تاکید نمود و آن را در چند دهه گذشته بی سابقه توصیف کرد. در مجموع 263 تن در اعتراضات سراسر فرانسه مجروح شدند که 133 مجروح در پایتخت شامل 23 عضو نیروهای امنیتی می شد.

52310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 9 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 109

به "تصاویر، راه حل مکرون برای مهار جلیقه زردها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر، راه حل مکرون برای مهار جلیقه زردها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید