به زودی تعدادی مزرعه گردشگری در استان مرکزی ایجاد خواهد شد

به گزارش مجله ستاره، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، به زودی تعدادی مزرعه گردشگری در استان مرکزی ایجاد خواهد شد.

به زودی تعدادی مزرعه گردشگری در استان مرکزی ایجاد خواهد شد

سید حسن حسینی، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی در مورد جلسه با حضور نمایندگانی از جهاد کشاورزی، امور اراضی و شیلات استان اظهار کرد: باید فرآیند اعطای مجوز گردشگری کشاورزی برای متقاضیان این شاخه از گردشگری تسهیل گردد و میراث فرهنگی آمادگی دارد که به مکانهایی که دارای مجوز از جهاد کشاورزی هستند، مجوز گردشگری کشاورزی ارائه کند.

وی با اشاره به اینکه گردشگری کشاورزی شاخه ای از گردشگری روستایی است که در آن کارآفرینان کشاورزی خدماتی را برای مشارکت عملی بازدیدنمایندگان در محیط های کشاورزی ارائه می نمایند، اضافه کرد: با توجه به افزایش گرایش به انواع گردشگری تخصصی و تغییرات جهانی و ضرورت ارائه خدمات طبق علائق خاص به گردشگران، این شاخه از گردشگری ضروری به نظر می رسد.

حسینی با بیان اینکه صدور مجوز گردشگری کشاورزی باعث عایدیزایی بیشتر برای کشاورزان می گردد، اضافه کرد: بعضی از باغ ها و مزارع استان جذابیت های خاصی برای گردشگران دارند مثلا درختانی خاص در آنها کاشته شده یا در کنار باغ، استخر پرورش ماهی ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه گردشگران می توانند با حضور در مزارع، فرآیند پرورش ماهی را ببینند و تجربه نو کسب نمایند، اعلام کرد: بهره برداران کشاورزی با اخذ مجوز می توانند تور گردشگری به مزارع و باغ های خود ببرند و از این طریق عایدی کسب نمایند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی، گردشگری کشاورزی را شامل فعالیت هایی دانست که یک بازدید نماینده در مزرعه یا دیگر محیط های کشاورزی با اهداف آموزشی و سرگرمیی یا گذران اوقات فراغت انجام می دهد و گفت: مزرعه داران نیز می توانند هنگام برداشت، هم محصولات خود را به فروش برسانند و هم به وسیله گردشگری عایدی کسب نمایند گردشگران در ازای برخورداری از این خدمات، هزینه ای را به کشاورز می پردازند.

حسینی اضافه کرد: فعالیتهای سرگرمیی از قبیل برگزاری تور پیاده روی، سرگرمی، اسب و کالسکه سواری، بالن سواری بر فراز مزرعه، عکاسی و نقاشی نیز در این طرح می گنجند و فروش فرآورده ها و محصولات کشاورزی و دامی، آشپزی و عرضه غذاهای محلی نیز انجام می گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 28 دی 1400 بروزرسانی: 28 دی 1400 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1920

به "به زودی تعدادی مزرعه گردشگری در استان مرکزی ایجاد خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به زودی تعدادی مزرعه گردشگری در استان مرکزی ایجاد خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید