بعد از تماشای این نمایش تا همواره از مترو وحشت خواهید داشت

به گزارش مجله ستاره، تهران (پانا) - رهی علی بالایی طراح و کارگردان نمایش سوئیپر به توضیح این نمایش پرداخت و بیان کرد که قطعاً کسانى که این صحنه را می بینند و بعد از آن باز هم مجبور هستند از مترو استفاده نمایند، تا همواره وحشت بزرگى را همراه خودشان دارند.

بعد از تماشای این نمایش تا همواره از مترو وحشت خواهید داشت

رهی علی بالایی طراح و کارگردان نمایش سوئیپر به توضیح این نمایش پرداخت و مطرح نمود: خودکشی در مترو نه فقط خودکشی، بلکه دگر آزاری است. یکی از تلخ ترین مرگ ها افتادن زیر قطاری است که با شتاب می گذرد و از کسی که مرده به جز یک گوشت له شده چیزی باقی نمی گذارد. قطعاً کسانى که این صحنه را می بینند و بعد از آن باز هم مجبور هستند از مترو استفاده نمایند، تا همواره وحشت بزرگى را همراه خودشان دارند. آنها هر بار با صدای نزدیک شدن قطار، خاطره آن مرگ تلخ را جلوی چشم هاشان مرور می نمایند. اثر روحی که از این نوع خودکشی مى ماند، چه مردم، چه راهبراى مترو و یا حتى خواننده خبر را تا مدت ها رها نمی نمایند.

وی به سوئیپر اشاره نمود و اضافه نمود: سوئیپر مهمترین مدافعِ تیم فوتبال است و وظیفهٔ اصلی اش دور کردن ضربات مهاجمین حریف است و علاوه بر داشتن قدرت بازی خوانى، باید خونسرد باشد تا بتواند یک ضدحمله را پی ریزی کند. بعلاوه چون سوئیپر کمترین فاصله را تا دروازه دارد، همه و حتى خودش انتظار دارند تا به عنوان آخرین فردِ تیم، اجازه ندهد تا ضربه اى به تیم وارد بشود. مخصوصاً ضربه اى که تا مدت ها اثرش روى تیم خواهد ماند.

داستان نمایش سوئیپر درباره دختری است که سال ها قبل در مترو اقدام به خودکشى مى کند؛ ولى در همان لحظه، مردى که نزدیکش بود نجاتش مى دهد، ولى از نظر دختر مرد نه تنها نجاتش نداده است، بلکه داخل تصمیم شخصی اش دخالت نموده و حالا باید تاوان پس بدهد.

در این نمایش محمد نژاد، ابراهیم عبدی و نسترن صفری به ایفای نقش می پردازند.

نمایش سوئیپر در از تاریخ سوم لغایت 18آبان ماه 1400 ساعت 19 در سالن کوچک تالار مولوی به روی صحنه می رود. علاقمندان می توانند به وسیله سایت تیوال و یا گیشه به نشانی: خیابان انقلاب، ابتدای خیابان شانزده آذر، شماره شانزده، جنب کلینیک دانشگاه تهران، مرکز تئاتر مولوی مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 آذر 1400 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1884

به "بعد از تماشای این نمایش تا همواره از مترو وحشت خواهید داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعد از تماشای این نمایش تا همواره از مترو وحشت خواهید داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید