برندگان مسابقه طراحی پلاسکوی نو تعیین شدند

به گزارش مجله ستاره، طی بیانیه ای از سوی هیئت داوران مسابقه طراحی پلاسکوی نو، برندگان مسابقه و طرح های شایسته اجرا معین شدند.

برندگان مسابقه طراحی پلاسکوی نو تعیین شدند

به گزارش هئیت داوران مسابقه طراحی پلاسکوی نو طی بیانیه ای ضمن تشریح اقدامات اجرا شده در جلسه انتخاب طرح های برتر؛ سه طرح برتر مورد نظر هیات داوران را انتخاب کرد.

در بخشی از این بیانیه ای آمده است:

جلسه داوری مسابقه پلاسکو نو در تاریخ 1397/10/12 در معاونت توسعه ساختمان و انرژی، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی (کارفرما) با حضور اعضاء تشکیل و تعداد 81 طرح دریافت شده، آنالیز شدند.

در ابتدای جلسه در راستای رعایت بند 23 بخش 4 آیین نامه جامع برگزاری مسابقات معماری و شهرسازی، مدیر مسابقه نتیجه آنالیز طرح ها در انطباق با برنامه مسابقه را به همراه طرح های خارج از ضوابط و برنامه مسابقه به استحضار داوران محترم رسانید.

در ادامه هیئت داوران در مورد روش داوری اجماع نموده و پس از سه بار رأی گیری به روش حذفی تصمیم گرفتند که در مرحله نهاییِ از بین 13 طرح راه یافته به این مرحله، ارزیابی را به صورت رأی مخفی برای انتخاب 10 طرح برتر امتیازدهی نمایند.

طرح های ذیل به ترتیب رتبه اول تا سوم را احراز کردند:

رتبه اول: طرح به شماره mmbdzeuq به لحاظ خلاقیت، پاسخگویی مناسب به برنامه، اجرائی بودن و عطف نظر هنرمندانه به حادثه دلخراش پلاسکو

رتبه دوم: به صورت مشترک

الف: طرح شماره f. 66 evxaq به لحاظ پاسخگویی مناسب به برنامه و خلاقیت ویژه در برخورد امروزین با موضوع پروژه

ب: طرح شماره ufjge 8 p. 8 به لحاظ پاسخگویی مناسب به برنامه و توفیق در دستیابی به حجمی بنیادین و قابل تعریف در مجموعه شهری با توجه به الگوی اولیه ساختمان پلاسکو

رتبه سوم: طرح شماره 36 u. 4 kfnn به لحاظ ایده ای متفاوت و خلاقانه در مقیاس یک ساختمان بلند مرتبه با تداعی هویت بازار ایرانی و همچنین به عنوان یک عنصر شهری که در مقیاس وسیع قابل مشاهده و قرائت است.

بنا به توصیه هیئت داوران، رتبه اول و رتبه دوم (الف؛ و ب) قابلیت اجرا شدن را دارند.

طرح های شماره: imp 7 xeid و b. 7 xhreyd و jjft 7 tav و afo 9 nivr و ikcevcwz و f. 51 ctyxw و vhozrxso (بدون اولویت) حائز شرایط دریافت یاری هزینه مقرر در برنامه، هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 136

به "برندگان مسابقه طراحی پلاسکوی نو تعیین شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برندگان مسابقه طراحی پلاسکوی نو تعیین شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید