ایران در انتظار دریافت جام سومی کشتی آزاد جهان، آمریکا چه زمانی کاپ را پس می دهد؟

به گزارش مجله ستاره، باید دید آمریکایی ها که روی سکوی سومی جهان رفتند، بعد از تغییرات ایجاد شده در سنگین وزن مسابقات جهانی، چه زمانی کاپ سومی را به فدراسیون کشتی ایران می دهند.

ایران در انتظار دریافت جام سومی کشتی آزاد جهان، آمریکا چه زمانی کاپ را پس می دهد؟

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در شب اعزام تیم ملی آزاد بزرگسالان به مسابقات قهرمانی آسیا در هندوستان (اواخر بهمن) اتحادیه دنیای حاوی خبر خوبی برای کشتی ایران بود که تعداد سهمیه های المپیک مان را افزایش می داد.

در پی مثبت اعلام شدن آزمایش دوپینگ کشتی گیران سنگین وزن ازبکستان و سوریه در مسابقات دنیای 2019 نورسلطان، علاوه بر اینکه یدالله محبی نیز در 125 کیلوگرم ایران صاحب سهمیه المپیک شد، جایگاه چهارمی تیم ملی کشتی آزاد نیز با سومی عوض شد.

ایران در این رقابت ها توسط حسن یزدانی در 86 کیلوگرم صاحب مدال طلا شده بود. علیرضا کریمی در 92 کیلوگرم به مدال نقره رسیده و بهنام احسان پور و یونس امامی به ترتیب در 61 و 70 کیلوگرم نیز صاحب مدال برنز شدند و با اختلاف تنها یک امتیاز با آمریکایی ها جایگاه سومی را از دست داده بودیم که با پنجمی یدالله محبی، میزان امتیازات تیم ایران بالاتر از آمریکایی ها شد.

این خبر بلافاصله در سایت اتحادیه دنیای بازتاب داشت و عنوان چهارمی ایران با سومی تغییر کرد. به این ترتیب کاپ سومی مسابقات باید از آمریکایی ها گرفته شده و تحویل تیم ملی ایران داده شود اما تا به امروز اتحادیه دنیای خبری مبنی بر چگونگی اهدای این کاپ به تیم سوم دنیا منتشر نکرده است.

به نظر می رسد این روزها باوجودی که ورزش دنیا به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا تعطیل شده، اما فدراسیون کشتی بتواند پیگیری های لازم را درخصوص چگونگی دریافت کاپ سومی دنیا انجام دهد. خصوصا آنکه تیم ملی کشتی آزاد ایران بعد از المپیک 2016 ریو، در سال های 2017 و 2018 دور از سکو بود و در آخرین مسابقه دنیای پیش از المپیک، آن هم چند ماه بعد از پایان رقابت ها، معین شد که ایران تیم سوم مسابقات بوده است.

باید دید چه زمانی ویروس کرونا بار دیگر اجازه گردهمایی و برگزاری مسابقات بین المللی کشتی در سراسر دنیا را خواهد داد تا این کاپ از سوی اتحادیه دنیای به صاحبش تحویل داده شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 914

به "ایران در انتظار دریافت جام سومی کشتی آزاد جهان، آمریکا چه زمانی کاپ را پس می دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران در انتظار دریافت جام سومی کشتی آزاد جهان، آمریکا چه زمانی کاپ را پس می دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید