امتحانات خاتمه ترم دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر غیرحضوری برگزار می گردد

به گزارش مجله ستاره، طبق اعلام معاونت آموزشی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی امتحانات دروس نظری این دانشگاه در ترم جاری به صورت الکترونیک برگزار خواهد شد.

امتحانات خاتمه ترم دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر غیرحضوری برگزار می گردد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگار دانشگاه مجله ستاره،معاونت آموزشی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی طی اطلاعیه ای گفت، امتحانات خاتمه ترم دروس نظری سال تحصیلی 99-98 این دانشگاه به صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد.

با توجه به محدودیت های زمانی در برنامه ریزی و اجرا و ضرورت مشخص تکلیف نحوه برگزاری امتحانات و به بیان صحیح تر ارزیابی دانشجویان در نیم امسال علاوه بر آنالیز موضوع و کسب اطلاع از دانشگاه های عظیم، نامه ای در تاریخ دوم خرداد ماه برای اعضای شورای آموزشی ارسال و از آنان درخواست شد که نظر خود را در مورد شیوه ارزیابی دانشجویان در دروس نظری در نیم امسال اعلام نمایند.

اعضای شورا براساس اطلاعات موجود از دیدگاه های سایر همکاران و نظرات شخصی خود ابراز نظر کرده و نقطه نظر ها و دلایلی را که مبنای اعلام نظر آنان بوده است نیز گفته اند.

بر مبنای نظرات اعلامی، همکاران دانشکده ها در شورا معتقد به ارزیابی غیرحضوری دانشجویان در نیم امسال هستند اعضای دیگر شورا که به دلیل مسئولیت های اجرایی در شورا حضور دارند نیز اکثرا روش غیرحضوری را توصیه کرده و تعداد کمی از این گروه از اعضای شورا اعتقاد دارند در صورت فراهم بودن امکانات، برگزاری آزمون حضوری در خاتمه نیم سال بهترین روش ارزیابی به خصوص در مقطع کارشناسی است.

این موضوع همچنین در جلسه هیئت رئیسه مشترک دانشگاه با حضور روسای دانشکده ها 6 خرداد ماه 99 نیز مطرح شد و معاون دانشجویی دانشگاه توضیحاتی درباره امکانات و محدودیت های خوابگاهی ارائه و گفت که در شرایط جاری و یکی دو ماه آینده و با توجه به پروتکل های بهداشتی، امکان سرویس دهی به دانشجویان کارشناسی وجود نداشته و حداکثر به حدود یک چهارم دانشجویان کارشناسی ارشد غیربومی می توان خدمات خوابگاهی ارائه کرد.

بر همین اساس توصیه اغلب حاضرین در جلسه مذکور، استفاده از روش های ارزیابی غیرحضوری بود؛ بنابراین با توجه به آنالیز ها و رایزنی های صورت گرفته و به موجب مصوبه شورای آموزشی دانشگاه، ارزیابی دانشجویان در نیم امسال به شیوه غیرحضوری خواهد بود. از همکاران گرامی درخواست می گردد ترتیبی اتخاذ نمایند تا در زمان به جامانده تا خاتمه امتحانات براساس تقویم آموزشی 22 تیرماه، ارزیابی های لازم را با توجه به محتوا و مقتضیات درس/ دروس خود تکمیل کرده و نمرات دانشجویان را مطابق روال معمول و در مهلت مقرر در سامانه گلستان وارد نمایند. همچنین از اساتید محترم درخواست می گردد که روش و جزئیات لازم در مورد ارزیابی غیرحضوری خود در هر درس در نیم امسال را طی نامه ای به معاونت آموزشی دانشکده ارائه نمایند.

گفتنی است؛ تصمیم های مربوط به نحوه برگزاری دروس عملی نیز به زودی به اطلاع خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1005

به "امتحانات خاتمه ترم دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر غیرحضوری برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امتحانات خاتمه ترم دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر غیرحضوری برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید