اذعان ضمنی کاخ سفید به پیروزی بایدن در انتخابات

به گزارش مجله ستاره، در حالی که چندین رسانه جریان اصلی جو بایدن را برنده رقابت ریاست جمهوری 3 نوامبر اعلام کرده اند، دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی با این موضوع موافقت نکرده، شدیداً با تسلیم شدن در برابر بایدن مخالفت و انتخابات نوامبر را تقلب قلمداد می کند.

اذعان ضمنی کاخ سفید به پیروزی بایدن در انتخابات

به نقل از اسپوتنیک، کایلی مک انانی دبیر مطبوعاتی کاخ سفید در مصاحبه ای با فاکس نیوز هنگامی که در مورد مرحله دوم انتخابات سنای جورجیا صحبت می کرد، ظاهراً به تصدیق پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نزدیک شد.

مک انانی ابتدا این پرسش را عنوان نمود که اگر این دو کرسی سنا را از دست بدهیم، حدس بزنید چه کسی رأی تصمیم گیری در این کشور را برای دولت ما صادر می کند؟ و خودش پاسخ داد که آن شخص کامالا هریس خواهد بود.

نتیجه انتخابات جورجیا، کنترل سنا را تعیین می کند.

اظهارات مک انانی به خاطر اشاره او به کامالا هریس، معاون جو بایدن به عنوان کسی که در سنا رأی تساوی شکن را صادر می کند، از سوی بسیاری تصدیق شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 3 نوامبر تلقی شد.

دبیر مطبوعاتی کاخ سفید اظهار کرد: مهم تر از همه، جورجیا است. همین جا، همین حالا، اطمینان حاصل کنید که این شاخه از دولت در اختیار ما باشد.

دور دوم انتخابات سنا برای دو کرسی باقیمانده جورجیا قرار است 5 ژانویه (16 دی) برگزار شود. در صورتی که دو کاندیدای جمهوری خواه، کلی لوفلر و دیوید پردو کرسی های جورجیا را کسب نکنند، سنا به 50-50 تقسیم خواهد شد که به معنی صدور رأی تصمیم گیرنده از سوی معاون رئیس جمهور است.

رأی دهندگان می توانند آرای خود را از 14 دسامبر به صندوق بیاندازند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1362

به "اذعان ضمنی کاخ سفید به پیروزی بایدن در انتخابات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اذعان ضمنی کاخ سفید به پیروزی بایدن در انتخابات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید