ادامه کوشش فدراسیون کشتی برای کسب کرسی بین المللی، سوریان گزینه جهانی؛ جدیدی گزینه آسیایی

به گزارش مجله ستاره، فدراسیون کشتی برای کسب کرسی بین المللی در اتحادیه دنیای و شورای کشتی آسیا روی حمید سوریان و عباس جدیدی دو قهرمان بنام و ارزنده دنیا و المپیک نظر دارد.

ادامه کوشش فدراسیون کشتی برای کسب کرسی بین المللی، سوریان گزینه جهانی؛ جدیدی گزینه آسیایی

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

به گزارش خبرنگاران، کوشش فدراسیون علیرضا دبیر برای راهیابی حمید سوریان به هیئت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی از همان روزهای نخست استقرار فدراسیون جدید استارت خورد.

سوریان با توجه به اینکه با دریافت 7 مدال طلای کشتی فرنگی جهان رکوردار طلا در تاریخ کشتی ایران است، یکی از قهرمانان بزرگ کشتی جهان نیز محسوب می گردد. به همین دلیل فدراسیون کشتی برای کسب کرسی دوباره هیئت رئیسه اتحادیه جهانی، کوشش دارد که رایزنی های لازم را در مسابقات و محافل بین المللی انجام دهد.

پیش از این رسول خادم به عضویت هیئت رئیسه اتحادیه جهانی درآمده بود که پیش از استعفا از ریاست فدراسیون کشتی، از عضویت در هیئت رئیسه نیز استعفا نموده بود و اکنون کشتی ایران نماینده ای در یکی از بالاترین ارکان اتحادیه جهانی ندارد.

سفر علیرضا دبیر به همراه حمید سوریان به روسیه، در تابستان سال جاری نیز در راستای کوشش برای کسب کرسی اتحادیه جهانی بود، هرچند که این کار به تنهایی از عهده فدراسیون کشتی برنخواهد آمد و قطعا برای عضویت دوباره در هیئت رئیسه اتحادیه جهانی احتیاج به حمایت مسئولان و نهادهای رده بالای کشوری از جمله وزارت امور خارجه است.

همچنین فدراسیون کشتی درنظر دارد با عباس جدیدی نیز کرسی دیگری در شورای کشتی آسیا به دست آورد. با وجودی که رابطه خوب و نزدیکی بین دبیر و جدیدی برقرار نیست، اما دارنده مدال نقره المپیک 1996 آتلانتا و یک طلا و دو برنز کشتی آزاد جهان همراه تیم ملی کشتی آزاد در روزهای گذشته راهی دهلی محل برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا شد تا بتواند به همین دلیل، مذاکرات و رایزنی هایی داشته باشد.

شنیده می گردد علیرضا دبیر برای دیگر هم تیمی سابق خود علیرضا حیدری نیز برنامه هایی در نظر دارد. دارنده 6 مدال کشتی آزاد جهان و المپیک نیز هم اکنون ریاست فدراسیون جهانی کشتی پهلوانی را از آن خود دارد.

هم اکنون ریاست شورای کشتی آسیا را دولت تورلیخانوف قزاق برعهده دارد و حمید بنی تمیم نایب رئیس و سرپرست پیشین فدراسیون کشتی دبیرکل شورای کشتی آسیا است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 764

به "ادامه کوشش فدراسیون کشتی برای کسب کرسی بین المللی، سوریان گزینه جهانی؛ جدیدی گزینه آسیایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه کوشش فدراسیون کشتی برای کسب کرسی بین المللی، سوریان گزینه جهانی؛ جدیدی گزینه آسیایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید