اجرای چهارمین منظومه روستایی کشور در خلخال

به گزارش مجله ستاره، مشاور مجری طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: چهارمین طرح از مجموعه طرح های منظومه های روستایی بنیاد مسکن در روستاهای خلخال اجرا می گردد.

اجرای چهارمین منظومه روستایی کشور در خلخال

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، سیداحمد حیدریان، مشاور مجری طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، چهارشنبه 7 خرداد در نشستی با فرماندار خلخال اضافه نمود: این طرح از طرح های پیروز در توسعه، عمران و اشتغال روستایی است و بخش شاهرود شهرستان خلخال در جنوب استان اردبیل برای اجرای آن انتخاب شده است.

وی اظهارداشت: مطالعات طرح انتها یافته و مراحل اجرایی آن از امروز در 33 روستای بخش شاهرود خلخال اجرا می گردد، بر اساس برنامه ریزی بنیاد مسکن طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی در 100 نقطه کشور اجرا می گردد و شهرستان خلخال چهارمین منطقه است.

وی اضافه نمود: نتایج اجرای پیروز این طرح ها در سه منطقه قبلی پایداری جمعیت روستایی و ایجاد اشتغال برای اهالی روستاهای محل طرح است.

حیدریان گفت: طرح توسعه پایدار منظومه روستایی بر اساس بند ح ماده 194 قانون برنامه پنجم توسعه به پیشنهاد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و در چهارچوب طرح توسعه و عمران (جامع) ناحیه ای یا سایر طرح های فرادست تهیه شده است.

وی اضافه نمود: ایجاد کسب و کارهای کوچک بویژه در زمینه های کشاورزی و بوم گردی و توسعه صنعت گردشگری از جمله اهداف و بخش های طرح توسعه پایدار منظومه روستایی است و تسهیلات ارزان قیمت به متقاضیان طرح ها از سوی صندوق کارآفرینی امید در روستاهای محل اجرا پرداخت خواهد شد.

حیدریان تشریح کرد: در اجرای طرح منظومه های روستایی بنیاد با هدف پرهیز از موازی کاری از ورود به طرح های بنیاد علوی در دست اجرا در مناطق مختلف کشور از جمله خلخال پرهیز خواهد شد، درصد پیروزیت اجرای این طرح مشروط به همکاری همه دستگاه های اجرایی شهرستان با مجری طرح است.

مشاور مجری طرح منظومه های روستایی بنیاد مسکن همچنین گفت: پیش از این نیز در راستای اجرای طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی بنیاد مسکن در مناطق مختلف کشور دوره های آموزشی در زمینه های کشت زعفران و پرورش قارچ برای متقاضیان برگزار و گواهینامه فنی و حرفه ای برای بهره برداران صادر شد.

فرماندار خلخال نیز در این نشست با اعلام آمادگی برای همکاری در اجرای این طرح در روستاهای بخش شاهرود گفت: برغم برخورداری این منطقه از ظرفیت ها و جاذبه های بی شمار گردشگری نام خلخال همچنان در لیست مناطق محروم استان اردبیل است.

فریدون بابایی اضافه نمود: در حالی که در گذشته به ایجاد زیرساخت ها از جمله برق رسانی، گازرسانی، بهسازی معابر روستایی، راه های ارتباطی و دیگر نیازهای روستایی این شهرستان توجه شده ولی از اشتغال جوانان روستایی غفلت و موجب خالی شدن روستاها از جمعیت جوان و مولد کار و فراوری شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 999

به "اجرای چهارمین منظومه روستایی کشور در خلخال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای چهارمین منظومه روستایی کشور در خلخال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید