آمادگی تأمین ارتباط بیش از دو میلیون زائر اربعین در مرز بین المللی مهران

به گزارش مجله ستاره، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام گفت: با توجه به اینکه سال گذشته حدود 65 درصد ترافیک زائرین اربعین از مرز مهران بوده، پیش بینی های لازم جهت تامین ارتباط پایدار در مسیرهای منتهی به پایانه مرزی مهران اجرا شده است.

آمادگی تأمین ارتباط بیش از دو میلیون زائر اربعین در مرز بین المللی مهران

به گزارش گروه علمی ودانشگاهی مجله ستاره به نقل از روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عباس بیرامی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام با اشاره به ارتقای ظرفیت تمام سایتهای تلفن همراه در منطقه مرزی مهران و شهر مهران گفت: با هماهنگی به عمل آمده با اپراتورهای تلفن همراه، 12 سایت سیار نصب شده و همچنین با ایجاد ظرفیت انتقال در راستا مهران- ایلام در صورت بالا رفتن ترافیک ارتباطی زائرین، پیش بینی های لازم اجرا شده است.

بیرامی با اشاره به مشکل ارتباطی راستاهای منتهی به مرز مهران شرح داد: با ایجاد رومینگ بین اپراتورها در تمام راستاها و همچنین تکمیل پوشش تلفن همراه کمربندی شرقی ایلامو راستا ایلام - کرمانشاه جاده حمیل توسط همراه اول، پوشش 100درصدی جاده ای انجام گرفته است.

وی ضمن تاکید بر همکاری اپراتورهای تلفن همراه برای تامین ارتباط مناسب افزود: اپراتور اول با ایجاد چتر WIFI رایگان از شهر مهران تا پایانه مرزی به طول 14 کیلومتر به زائرین ارائه خدمت می دهد و همچنین در مهران ظرفیت پهنای باند از یک به سه گیگا بایت و در پایانه مرزی مهران از یک به 2 گیگا بایت افزایش می باید.

بیرامی با بیان اینکه چهار کانکس اضطراری همراه اول در ایام اربعین در پارکینگ اربعین، پل زائر و پایانه مرزی مهران نصب می شود، گفت: 10 دستگاه تلفن همگانی در پایانه مرزی مهران برای ارائه خدمات به زائران امام حسین مورد بهره برداری قرار می گیرد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با اشاره به خدمات واحدهای تابعه وزارت گفت: شرکت ارتباطات زیرساخت با ارتقا ظرفیت شبکه فیبرنوری در پروژه نور 2 به میزان 48core و ارتقای ظرفیت پهنای باند مورد درخواست اپراتورهای تلفن همراه و شرکت های مخابراتی در خدمت زائرین خواهد بود.

بیرامی از نصب و راه اندازی دو دستگاه خودپرداز سیار پست بانک در مرز مهران خبر داد و گفت: شعب کشیک پست بانک در ساعت غیر اداری برای ارائه خدمات بانکی در سطح استان ایلام فعال هستند و شرکت پست نیز در این ایام با راه اندازی باجه شبانه روزی و جمع اوری اشیا گمشده زائرین در مرز مهران مستقر می شود.

وی در پاسخ به احتمال اختلال در شبکه ارتباطی افزود: گروه پایش سازمان فناوری اطلاعات در مرز مهران برای بررسی کیفیت شبکه در ایام اربعین مستقر می شود.

بیرامی در خصوص خدمات محتوی در زمینه اربعین گفت: با همکاری اپراتور دوم در استان اپلیکیشن جامع اربعین با نام راستا رستگاری طراحی شده که خدماتی همچون آخرین وضعیت ترافیک جاده ای، محل استقرار موکب ها، مناطق پر ازدحام و موارد نیاز مرتبط با زائرین را ارائه می دهد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 426

به "آمادگی تأمین ارتباط بیش از دو میلیون زائر اربعین در مرز بین المللی مهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی تأمین ارتباط بیش از دو میلیون زائر اربعین در مرز بین المللی مهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید