شروع به کار دومین دوره کارآموزی همراه اول

به گزارش مجله ستاره، فرآیند یکپارچه کارآموزی سازمانی همراه اول به دور دوم رسید و از کارآموزان برگزیده دور نخست کارآموزی آموزشگاه همراه تجلیل شد.

شروع به کار دومین دوره کارآموزی همراه اول

اخبار شرکت ها؛ آئین افتتاحیه دومین دوره کارآموزی همراه اول صبح امروز یکشنبه 18 مهرماه 1400 با حضور مهدی اخوان بهابادی، مدیرعامل، معاونان و مدیران ارشد نخستین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور، کارآموزان دور نخست و متقاضیان دور دوم کارآموزی در ساختمان ستاره ونک تهران برگزار گردید.

برای تحول کشور پای کار ایستادیم

مهدی اخوان بهابادی، مدیرعامل همراه اول در این رویداد با تأکید بر اینکه فضای ذهنی ما با ایده آل ها بسیار فاصله دارد، اظهار کرد: نباید از تلاش و تلاش دست کشید و خسته شد؛ برای اصلاح و تحول سیستم های کشور باید هزینه داد و این هزینه با پای کار ایستادن، پرداخت می گردد.

وی توضیح داد: هدف ما از تأسیس آموزشگاه همراه این بود تا فرصتی را در اختیار نخبگان علمی و برگزیدگان دانشگاهی قرار دهیم تا همپای رزومه علمی، اقدام به رزومه سازی عملی هم نمایند؛ با این کار در زمان استخدام فرصت برابری با دیگرانی که فقط تجربه عملی دارند، خواهند داشت.

تشریح ساختار سازمانی همراه اول برای کارآموزان آموزشگاه همراه

جعفر بلوک آذری، معاون توسعه سازمان و سرمایه انسانی همراه اول هم در ادامه مراسم با مرور مأموریت، منظره و ارزش های سازمانی اپراتور اول تلفن همراه کشور، آماری از شرایط شبکه داد و اظهار کرد: قابل توجه متقاضیان ورود به دوره کارآموزی همراه اول که امیدواریم در انتهای این دوره بتوانیم شاهد جذب آنها در مجموعه باشیم؛ همراه اول بیش از 100 میلیون سیمکارت واگذار نموده است و با در اختیار داشتن 30 هزار سایت لوکیشن در اقصی نقاط کشور، بیش از 40 میلیون مشترک دیتا دارد.

وی در ادامه به معرفی ساختار سازمانی همراه اول و شرکت های زیرمجموعه آن و توضیح مأموریت ها و وظایف هر کدام از آنها پرداخت و گفت: شما وارد شرکتی شده اید که حدود 7000 نفر نیروی کار مستقیم و غیرمستقیم دارد.

ابلاغ مأموریت اجرای کارآموزی سازمانی در سال 1399 به آموزشگاه همراه

علی اکبر حکمتی کیا، مدیر آموزشگاه همراه دیگر سخنرانی بود که حاصل برگزاری دور نخست کارآموزی را معرفی 19 نفر از برگزیدگان (براساس نتیجه ارزیابی مثبت) به بخش جذب همراه اول دانست و اظهار کرد: در دور چهار ماهه اول از میان 3500 ثبت نام نماینده، نهایتا 258 نفر برای مصاحبه انتخاب و از میان آنها 40 نفر پذیرفته شدند؛ در دور دوم هم از میان 5700 ثبت نام نماینده، 483 نفر به مصاحبه رسیدند و در خاتمه 70 نفر پذیرفته شدند که امروز در خدمت آنها هستیم.

وی با بیان اینکه مأموریت اجرای کارآموزی سازمانی یا Internship سال گذشته به وسیله مدیرعامل همراه اول به آموزشگاه همراه ابلاغ شد، گفت: این روش، مدلی فراگیر برای شناسایی، ارزیابی، جذب، آموزش و اجتماعی سازی کارکنان جدیدالورود به سازمان ها است.

فرآیند یکپارچه کارآموزی سازمانی همراه اول

براساس این گزارش، کارآموزی سازمانی به اسم الگویی کارآمد سالیان طولانی است که در بیشتر شرکت های معتبر بین المللی پیاده سازی می گردد و علاوه بر یاری به سازمان ها برای یافتن نیروی انسانی با انگیزه و توانمند، جهت بسیار مناسبی را هم برای کارجویان فراهم نموده تا بتوانند کارراهه شغلی خود را بر اساس الگویی مبتنی بر آموزش و شایستگی شروع نمایند.

از این رو کارآموزی سازمانی با کارآموزی دانشگاهی که در کشور ما متداول تر است، تفاوت هایی دارد؛ در مدل های کارآموزی سازمانی نیازی به معرفی نامه دانشگاهی وجود نداشته و حتی افراد دارای مدارک تحصیلی مختلف از کارشناسی تا دکتری هم می توانند در کارآموزی های سازمانی شرکت نمایند.

کارآموزی سازمانی غالباً در یک بازه زمانی از پیش تعیین شده و به صورت دوره ای در سازمان ها برگزار می گردد و طی آن کارجویان، زیر نظر مربیان با تجربه سازمانی بالا، علاوه بر فراگیری توانمندی های علمی و عملی مرتبط با کار، با فضای کاری و همکاران خود آشنایی کامل تری پیدا می نمایند؛ با فرهنگ سازمانی از نزدیک روبرو می شوند و نهایتا طی یک ارزیابی جامع در خاتمه دوره و در صورت وجود علاقه مندی دو طرفه، حتی امکان همکاری های بلند مدت هم قابل تصور خواهد بود.

فرآیند یکپارچه کارآموزی سازمانی آموزشگاه همراه هم که در چهار ماه و در قالب چهار فاز اجرا می گردد، شامل چهار مرحله شناسایی، ارزیابی، آموزش و اجتماعی پذیری است؛ فاز نخست به آموزش، فاز دوم به نظارت حین انجام وظیفه و فاز سوم هم به تفویض و بهره برداری می پردازد.

نوع کارآموزی هم به سه شکل دستیاری، مبتنی بر شغل و مبتنی بر پروژه است.

لازم به ذکر است، در خاتمه این رویداد از کارآموزان برگزیده دور نخست دوره کارآموزی آموزشگاه همراه با اهدای لوح، تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 آبان 1400 بروزرسانی: 6 آبان 1400 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1833

به "شروع به کار دومین دوره کارآموزی همراه اول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع به کار دومین دوره کارآموزی همراه اول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید