3 گردان نظامی در سقطرا علیه دولت دست نشانده سعودی در یمن شوریدند

به گزارش مجله ستاره به نقل از رأی الیوم، سه گردان نظامی در سقطرا یمن امروز سه شنبه علیه دولت دست نشانده سعودی در یمن شوریدند و به شورای انتقالی جنوب وابسته به امارات ملحق شدند.

3 گردان نظامی در سقطرا علیه دولت دست نشانده سعودی در یمن شوریدند

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

منابع محلی اعلام کردند که سه گردان وابسته به دولت عبد ربه منصور هادی ضمن اعلام وابستگی به شورای انتقالی جنوب یمن پرچم جدایی طلبی را برافراشتند.

از سوی دیگر سالم العولقی عضو هیئت ریاست شورای انتقالی یمن در صفحه فیسبوک خود نوشت: ما از الحاق این سه گردان در سقطرا به نیروهای جنوبی و اعلام وابستگی به شورای انتقالی جنوب، استقبال می کنیم. این موضع ملی مسئولانه در مقابله با نیات مشکوکی است که الجزیره را هدف قرار داده اند.

تا به امروز واکنشی از سوی دولت مستعفی یمن و ائتلاف متجاوز سعودی به این تحول نشده است.

این در حالی است که قبلاً یک مقام نظامی وابسته به نیروهای دولت مستعفی یمن از بروز درگیری های شدید میان نیروهای کمربند امنیتی شورای انتقالی جنوب (تحت پشتیبانی امارات متحده عربی) با نیروهای گردان العمالقه (مورد حمایت عربستان) در منطقه بئر ناصر استان لحج یمن اطلاع داده بود.

گزارشها حاکی از آن است که دو عضو نیروهای مورد حمایت امارات در درگیریهای روز دوشنبه کشته شدند.

یک منبع مطلع که خواست نامش فاش نشود، گفت: درگیری های مسلحانه با کشته شدن دو نفر از نیروهای کمربند امنیتی و زخمی شدن شماری از دو طرف همراه بود.

از سوی دیگر رسانه های محلی یمن از تسلط نیروهای گردان العمالقه بر شش خودروی زرهی نیروهای کمربند امنیتی و اسارت شماری از آنها اطلاع دادند.

گفتنی است که از روز یکشنبه با حمله نیروهای مورد حمایت امارات به منزل یک مقام دولت مستعفی یمن، نایب رئیس سازمان آموزش فنی در مرکز عدن، شرایط این استان متشنج شد.

گفتنی است که شهر عدن با افزایش نفوذ عربستان و کاهش نفوذ امارات که در اکتبر 2019 از عقب نشینی بخشی از نیروهایش از یمن اطلاع داد، شاهد تنش فزاینده ای است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 833

به "3 گردان نظامی در سقطرا علیه دولت دست نشانده سعودی در یمن شوریدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 گردان نظامی در سقطرا علیه دولت دست نشانده سعودی در یمن شوریدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید