گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، سعید کیخا: قول مدال نمی دهم، همین که به اهدافم برسم کافی است

به گزارش مجله ستاره، ملی پوش ژیمناستیک ایران گفت: اگر بتوانم تمرین هایی که در این مدت انجام داده ام را در مسابقات هم تکرار کنم برای خودم موفقیت است.

گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، سعید کیخا: قول مدال نمی دهم، همین که به اهدافم برسم کافی است

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور ارزان بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، سعید کیخا، ژیمناستیک کاری که پنج حرکت در جهان به نام او ثبت شده است، شاید اگر در هر کشور دیگری بود داستان برای او متفاوت رقم می خورد، اما با این حال سعید گلایه زیادی ندارد.

او عشقش ژیمناستیک است و به قول خودش باز هم کوشش می نماید تا برای ژیمناستیک افتخارآفرینی کند. سعید یکی از امیدهای ژیمناستیک ایران در بازی های آسیایی است. با این حال خودش قول هیچ مدالی نمی دهد و می گوید تمام تمرکزش روی این است تا کارهایی که ماه ها مرور نموده است را انجام بدهد. گفت وگوی او در زیر می آید:

وضعیت چطور است؟ می توان روی مدال ژیمناستیک حساب کرد؟

خدا را شکر می کنم. تمرینات خوبی داشته ایم. سرمربی مان کوشش زیادی نموده است تا تیم در بهترین شرایط باشد. بچه ها هم خیلی دارند کوشش می نمایند. امیدوارم اتفاق های خوبی برای تیم ما بیفتد.

قول مدال نمی دهید؟

من هیچ قولی نمی دهم. زیاد تمرین نموده ام و زیاد زحمت کشیده ام. اگر بتوانم تمرین هایی که در این مدت انجام داده ام را در مسابقات هم تکرار کنم برای خودم موفقیت است.

پنج حرکت در ژیمناستیک به نام کیخا ثبت شده است. خیلی ها این سؤال را می پرسند که پس چرا اتفاق ویژه ای برای شما نمی افتد.

به هرحال این مسائل هم هست. در موقعیتی قرار دارم که فقط باید به هدفم فکر کنم. سختی های زیادی کشیده ام تا بتوانم بهترین نتایج را بگیرم. این چیزها مهم نیست و من اهداف خودم را در ژیمناستیک دنبال می کنم.

اگر به عقب برگردید ممکن است که رشته دیگری را انتخاب کنید؟

شک نکنید که باز هم ژیمناستیک کار می شوم. من به موفقیت هایی رسیده ام که در جهان بی نظیر است.

اما در ایران کمتر کسی به آن اهمیت می دهد.

می دانم ولی مهم نیست. اهدافم برای من از اهمیت بیشتری برخوردار است. به لطف خدا پنج حرکت را به ثبت رسانده ام. حرکت هایی که ثبت آنها احتیاج به امکانات و حمایت های ویژه ای دارد. از فدراسیون جهانی بارها تماس گرفتند و تشکر کردند. آنها می گفتند امیدواریم که در کشورت قدر تو را بدانند، چون کار بزرگی نموده ای.

چرا لژیونر نمی شوی؟

برای من سخت است. برای من که صبح ها کار می کنم و بعدازظهرها تمرین، این کار شدنی نیست. زن، بچه، دانشگاه و ... مشغله های زیادی دارم. در بوندس لیگا، ژیمناستیک کارها خوب درآمد دارند، اما وضعیت من طوری است که نمی توانم بروم. پیشنهاد هم داشته ام اما ... .

نمی خواهی بازی های آسیایی را پیش بینی کنی؟

امیدوارم بیشتر از دوره قبل مدال بگیریم تا مردم راضی شوند. فرقی نمی نماید در چه رشته ای، فقط مردم راضی شوند.

منبع: تسنیم
انتشار: 28 آبان 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 476

به "گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، سعید کیخا: قول مدال نمی دهم، همین که به اهدافم برسم کافی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، سعید کیخا: قول مدال نمی دهم، همین که به اهدافم برسم کافی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید