تور ارزان ترکیه: کشف اشیای باستانی در شهر هادریانوپولیس ترکیه

به گزارش مجله ستاره، مجموعه ای از آثار تاریخی متعلق به 1800 سال پیش در شهر تاریخی هادریانوپولیس ترکیه کشف شد.

تور ارزان ترکیه: کشف اشیای باستانی در شهر هادریانوپولیس ترکیه

بهترین تجربه سفر را با تور ارزان ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

خبرگزاری دیلی صباح ترکیه، از کشف مجموعه ای از آثار تاریخی با قدمتی قریب به 1800 سال اطلاع داد. این اشیای تاریخی حاصل آخرین کاوش ها در شهر باستانی هادریانوپولیس، واقع در شهر قره بوک ترکیه بوده اند و شامل یک چراغ نفتی، لوازم پزشکی، حلقه و آینه ای می شوند که از قبر یک زن کشف شده اند.

باستان شناسان بنا بر شواهد به دست آمده، احتمال می دهند که این قبر متعلق به یک پزشک باشد. بعلاوه تعدادی سکه در این قبر باستانی کشف شده است که قدمت آن را تا دوران امپراتوری روم باستان تخمین می زند.

شهر باستانی هادریانوپولیس که از جاهای دیدنی ترکیه محسوب می گردد، در عصر مس و دوران روم باستان یکی از سکونتگاه های مهم تلقی می شد. کاوش های باستان شناسی این منطقه از سال 2003 شروع شده است و مجموعه ای از موزائیک ها با تصاویر حیوانات و موجودات افسانه ای چون شیردال، 14 بنای تاریخی شامل حمام، کلیسا و تماشاخانه و بعلاوه یک مقبره سنگی در این شهر کشف شده است.

بخش عمده ای از اشیای کشف شده در این شهر را که طی سال ها کاوش به دست آمده اند، سکه های باستانی و سرامیک های قدیمی تشکیل می دهند که قدمت این منطقه را تا عصر مس نشان می دهند؛ اما ارزشمندترین و مهم ترین کشف سال های اخیر، بی گمان کشف این اشیای 1800 ساله است که اطلاعات جدیدی درباره زندگی مردم پیشین این مکان و سنت های آن ها ارائه می دهند.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 اسفند 1400 بروزرسانی: 15 اسفند 1400 گردآورنده: upst.ir شناسه مطلب: 1972

به "تور ارزان ترکیه: کشف اشیای باستانی در شهر هادریانوپولیس ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان ترکیه: کشف اشیای باستانی در شهر هادریانوپولیس ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید